Vzhledem k tomu, že společnost v loňském roce investovala do výstavby nového areálu v Kladně, byl letošní rok v duchu stabilizace a optimalizace služeb i klientského portfolia.

Dachser Czech Republic v letošním roce reagoval na zvýšení exportní křivky České republiky, zavedl celkem 14 nových přímých linek sběrné služby, a zaznamenal tak meziroční nárůst exportních zásilek o více než 30 %. V současné době tak provozuje celkem 60 přímých linek do 29 destinací ve 14 zemích Evropy.

Pro posílení kvality sběrné služby byly na celém území ČR zavedeny dva nové produkty sběrné služby – targospeed s označením 10 a 12. V rámci těchto produktů se zásilky v síti sběrné služby doručují do 10. či 12. hodiny následujícího dne od převzetí zásilky u odesílatele.

Dachser foto 4Dachser v České republice v roce 2013 posiloval i personálně. Své zaměstnání zde našlo přes 30 nových pracovníků na nejrůznějších pozicích. V září tohoto roku do společnosti nastoupilo také 12 studentů vysokých škol do tzv. Trainee programu, který umožňuje mladým lidem získávat zkušenosti v oboru a společnosti nabízí příliv nových talentů.

Působení firmy a její stabilita se odrazila v interním i externím hodnocení. Dachser Czech Republic získal v interním hodnocení v rámci celé skupiny cenu Best Performer a nedávno také nezávislý certifikát ČEKIA Stability Award 2013 s nejvyšším možným ratingem AAA.

V příštím roce plánuje společnost další rozšiřování své distribuční sítě o přímá denní spojení do nových evropských destinací. Dále pak chce rozvíjet celovozové přepravy Cargoplus, zejména pak zahájit linky na ruský a turecký trh. Vedle toho se firma soustředí na speciální logistická řešení pro oblasti chemické a DIY logistiky.

Vstup na trh s balíkovými službami

Skupina Dachser letos provedla několik akvizicí. Na začátku roku získala 100 % akcií ve společnosti Dachser Netherlands Air & Sea Logistics, kterou společně se svým partnerem založila jako joint venture v roce 2008. Získala také majoritní podíl ve společnosti Oy Waco Logistics Finland, která sídlí na jihu Finska a poskytuje služby v oblasti letecké a námořní přepravy.

V listopadu byl v Indonésii založen joint venture, ve kterém má Dachser většinový podíl. Na Pyrenejském poloostrově posilovala firma akvizicí španělské letecké a námořní spedice Transunion, která má své zastoupení kromě Španělska i v Turecku, Argentině, Mexiku a Peru. Nejvýznamnější investicí byla ale koupě společnosti Azkar, která je lídrem na trhu sběrné služby pro oblast průmyslu ve Španělsku a Portugalsku.

Azkar se zabývá nejen přepravou palet, ale i balíkových zásilek. Na tuto oblast se chce skupina Dachser dále také zaměřit a právě zmíněná akvizice je prvním krokem. „Chceme se naučit pracovat s balíkovými zákazníky,“ uvedl Petr Kozel, generální ředitel Dachser Czech Republic. Na trzích, kde skupina nedisponuje balíkovými službami, chce podle něj vytvořit vazbu se silným partnerem. V současné době už vede jednání.

Související