Projekt nového logistického parku Žilina, který se staví od roku 2012, připravila developerská společnost PointPark Properties společně s partnerskou společností Optima Consulting. Výstavba nové haly, do které Geis přesunul svou pobočku, začala v říjnu loňského roku podle požadavků logistické firmy.

„Nová hala o rozloze 2400 m² a světlé výšce 10 m zahrnuje nejen prostor pro třídění balíkových, kusových i paletových zásilek, ale také plochu pro skladování a logistické operace,“ uvedl Dušan Vilhan, obchodní ředitel společnosti Geis SK. „Výška haly umožňuje variabilní doplnění skladovou technologií a regálovým systémem podle potřeb konkrétní logistické zakázky. V poschodí nad částí haly je navíc vestavěna administrativní část, která má rozlohu 204 m²,“ dodal.

Součástí vybavení haly je válečková dráha pro třídění balíkových zásilek i IP kamerový bezpečnostní systém pro sledování zásilek a monitorování celé plochy pobočky. Průchodnost skladu zajišťuje celkem 18 vstupů pro příjem a expedici zboží, z nichž 7 bran je navíc osazeno hydraulickými můstky. Kromě toho je součástí budovy nakládková rampa o délce 100 m.

„Nový logistický areál má velmi dobrou dopravní dostupnost, neboť je umístěn v blízkosti dálnice D1 vedoucí z Bratislavy do Žiliny, Popradu a Košic,“ sdělil Dušan Vilhan. „V blízkosti parku se navíc do budoucna plánuje výstavba dálnice D3, která bude spojovat Slovensko s Polskem.“

Související