Developer plánuje místo přejmenovat na Prologis Park Prague Airport. Průmyslová zóna o celkové rozloze téměř 33 hektarů má potenciál pro výstavbu 132 tis. metrů čtverečních logistických hal.

Pozemek se nachází u sjezdu z dálnice R6 na sedmém kilometru, nedaleko pražského Letiště Václava Havla a Pražského okruhu.

„Jedná se o skvělý přírůstek ke stávajícímu portfoliu společnosti Prologis v Praze a jejím okolí. Výborná poloha a dopravní dostupnost dělá z hlavního města České republiky středoevropské centrum s jasným obchodním významem,“ řekl Martin Polák, country manager Prologisu pro Českou republiku a Slovensko.

„Díky vzrůstající aktivitě developerů v oblasti průmyslových nemovitostí jsme se rozhodli prodat zbývající části našeho logistického parku jedinému developerovi,“ uvedla Marie Passburg, šéfka Skanska Property Czech Republic.

Během obchodních jednání společnost Prologis zastupovala realitní poradenská firma Colliers International.

O pozemky měla původně zájem developerská společnost Goodman, která je chtěla nabídnout pro stavbu distribučního centra internetovému obchodu Amazon. Ten si nakonec vybral nedalekou průmyslovou zónu v Dobrovízi firmy Panattoni.

Související