„Outsourcing logistiky náhradních dílů v režii DB Schenker nám přinese vyšší flexibilitu, kvalitu servisu, spolehlivost a umožní nám efektivně řídit procesy při případném nárůstu objemů,” řekl za společnost Embraer Luiz Hamilton Lima, viceprezident zákaznické podpory v regionu EMEA.

Strategicky umístěné logistické centrum společnosti DB Schenker v Mitry Mory, které se nachází několik kilometrů od pařížského letiště Charlese de Gaulle, bude centrem pro distribuci desítek tisíc náhradních leteckých dílů. Tento nový sklad o rozloze 6000 m2 se nachází hned vedle stávajícího terminálu DB Schenker a bude specificky zaměřen na letecký průmysl.

Kromě standardních logistických operací náhradních dílů se bude DB Schenker také starat o důležité a využívané letecké linky. Profesionální sklad a zrychlený distribuční systém zajistí flexibilitu a vyšší produktivitu, mezi další kritéria výběru společnosti Embraer patřily i transparentnost a kontinuální plán zlepšování.

Vedle logistiky bude mít DB Schenker na starosti také přepravní operace včetně nouzových situací a havárií, tzv. AOG (Aircraft On Ground). Tyto incidenty budou řešeny prostřednictvím globální sítě 40 AOG stanic a jejich týmem specialistů, kteří jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Související