Budovu, jejíž výstavba bude dokončena do konce roku, si téměř ze 40 % pronajala logistická a dopravní společnost Geis. Přemístí se sem z brownfieldu v Bratislavě. Nová hala bude uzpůsobena i pro cross-dockové operace.

Geis na Slovensku v posledním roce expandoval už do dvou nových prostor. Loni otevřel centrálu ve Zvolenu, letos přesunul do nového parku svou pobočku v Žilině.

Prologis Park Bratislava se nachází na druhém sjezdu z dálnice D1, asi 24 km východně od centra Bratislavy a 2 km od města Senec. Po dokončení nové budovy bude mít park celkovou rozlohu 232 tis. m2. Tato výstavba navazuje na nedávné dokončení spekulativně postavené nemovitosti o podobné ploše.

„Jsme velmi rádi, že zahajujeme novou spekulativní výstavbu v Prologis Parku Bratislava,“ uvedl Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu. „Skutečnost, že část budovy je již pronajata je důkazem o zásadním umístění Prologis Parku Bratislava v rámci Bratislavy i celého Slovenska.“

Prologis je se třemi parky o celkové rozloze 430 tis. m2 distribučních prostor v Bratislavě (Senec), Galantě (Gáň) a Novém Městě vedoucím poskytovatelem industriálních nemovitostí na Slovensku.

Související