Dlouhodobý růst britského zastoupení firmy, růst exportu do kontinentální Evropy a rozvoj kontraktní logistiky a služeb s vysokou přidanou hodnotou – to jsou faktory, které učinily z této investice nezbytný strategický krok. „Nové logistické centrum je výbornou ukázkou toho, jak v Británii rosteme spolu se svými zákazníky. V budoucnu můžeme tento areál rozšířit,“ řekl Bernhard Simon, generální ředitel skupiny Dachser, při slavnostním otevření této pobočky. 

Nová pobočka vyrostla v průmyslové zóně Brackmills jižně od Northamptonu. V areálu se nachází i hlavní sídlo britské pobočky Dachseru. Nový areál tvoří překládkový terminál o velikosti 5948 m2, sklad pro služby kontraktní logistiky o velikosti 10 560 m2 s kapacitou 20 tisíc paletových míst a skoro dva tisíce čtverečních metrů kanceláří v nové dvoupodlažní administrativní budově. Budova splňuje odmínky certifikace BREEAM „Very Good“. 

Pobočky ve Velké Británii, Irsku, Norsku, Švédsku a Finsku byly nedávno nově zařazeny do rodiny standardizovaných doručovacích produktů řady entargo, což svědčí o dosažení nejvyšších interních požadavků na kvalitu sítě i služeb. Nabízejí tak ještě rychlejší a kvalitnější doručování zásilek sběrné služby. 

Zastoupení Dachseru bylo ve Velké Británii založeno v roce 1975 v Northamptonu, firma má pobočky také ve městech Dartford (otevřena v roce 2005) a Rochdale (2010). Pro firmu bylo z hlediska zachování zaměstnanosti důležité, aby se nová pobočka nacházela rovněž v Northamptonu. Toto místo v samém srdci Velké Británie má také výbornou strategickou polohu a skvělé napojení na britskou dálniční síť. Dachser ve Velké Británii zaměstnává celkem 302 lidí, z nichž 157 je v Northamptonu.

 

 

Související