„O výhodách AlzaBoxů se nyní mohou zákazníci přesvědčit také díky speciální akci, která nabídne doručení zboží zcela zdarma. Akce potrvá do konce července,“ uvádí Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz.

„Na přání našich zákazníků urychlujeme instalaci nových AlzaBoxů v regionu středních Čech. Po prázdninách pak čeká možnost vyzvedávání zboží ze schránek také na studenty v největších studentských areálech v Praze,“ dodává Moudřík. Právě ti patří k významné skupině zákazníků, na kterou e-shopy cílí.

Zásilky doručené do AlzaBoxů si mohou zákazníci vyzvednout nyní na 17 místech v Praze a okolí. Dalších 30 AlzaBoxů plánuje obchod instalovat do konce prázdnin. Přístupnost většiny schránek je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Pokud si zákazník objedná zboží do 12 hodin, Alza garantuje doručení zásilky prostřednictvím boxu v ten samý den. O stavu zásilky je nakupující informován prostřednictvím e-mailu či SMS nebo může stav sledovat on-line.

Nové služby v rámci sítě automatických výdejen balíků nedávno představil InPost spolu s provozovatelem In Time. Umožní doručování mezi Českem a Slovenskem, do mezinárodní sítě se mají následně zapojit i další země. Balíkomaty by měla v červenci zprovoznit pro veřejnost i Česká pošta.

Související