Alza má hlavní sklad ve VGP Parku Horního Počernice, který nedávno koupila společnost PointPark Properties. Dokončení transakce ale ještě čeká na souhlas regulačních úřadů. Nyní on-line obchod rozšíří své skladové prostory v logistickém areálu Prologis Park Prague-Úžice, který se nachází u dálnice D8 na severu Prahy.

„Otevřením nového skladu v Úžici reagujeme na potřebu rozšiřování skladových prostor z důvodu zvětšování objemu skladových zásob. Díky tomu můžeme pokračovat v rozšiřování produktového portfolia a vždy garantovat rychlé a efektivní doručení zboží našim zákazníkům,“ uvedl Rudolf Žůrek, ředitel logistiky on-line obchodu Alza.

„Těší nás, že se tak významná společnost, jako je Alza.cz, rozhodla spojit svůj růst s naším logistickým areálem Prologis Park Prague-Úžice. Věříme, že výhodné nájemní podmínky pomohou společnosti navázat na dosavadní úspěchy a dále růst,” dodal Martin Polák, senior vice president amerického developera Prologis.

„Jsme rádi, že i v době vysoké poptávky po volných jednotkách větších než 10 tis. m2 se nám podařilo tak rychle nalézt vyhovující skladové prostory,“ řekl Pavel Rufert, konzultant společnosti JLL, která transakci zprostředkovala.

Prologis Park Prague-Úžice se nachází u exitu 9 dálnice D8, která spojuje Prahu s Drážďany. V současné době jej tvoří dvě haly o celkové výměře téměř 100 tis. m2 skladových prostor s možností další výstavby. Mezi jeho další nájemce patří například společnosti Europool, Antalis a VF Corporation.

Související