První projekty se rozběhly letos v květnu v centrále v Bad Urachu pro závody Holič na Slovensku a Gera v Německu. V roce 2015 budou následovat projekty pro závod v americkém Pell City a dalších 10 výrobních linek v Německu, České republice, Maďarsku, Mexiku, USA a na Slovensku.

Management společnosti Eissmann požadoval zlepšit sledovatelnost kritických dílů (tzv. sicherheitsrelevante Teile - dílů souvisejících s bezpečností systému). Důraz byl kladen zejména na výrobky, které se využívají pro zabudování airbagů v automobilech.

Hlavním cílem je sledovat pomocí systému DCIx MES veškeré technologické operace, jejich následnost a kontrolovat, zda byla splněna všechna stanovená kritéria kvality pro dané díly.

DCIx MES bude napojen na jednotlivé technologie a bude komunikovat s výrobními stroji přes OPC server. Součástí projektu je také integrace na systém SAP a archivační systém Doxis. Řešení DCIx MES je celosvětově licencováno až pro 400 pracovišť/strojů.

Společnost Eissmann Group Automotive působí v automobilovém průmyslu a zabývá se vývojem a výrobou zejména ovládacích modulů, součástí obložení a kompletního interiéru vozidel.

Související