Služba je nyní nově dostupná v dalších 31 zemích včetně České republiky. Počet výchozích států se tak zvyšuje na 97. Mezi nové trhy patří například Čína, Indie nebo Indonésie. 

Neznamená to ale, že v celé této skupině států budou zásilky doručené hned následující den. V závislosti na výchozím a cílovém místě to můžou být až tři pracovní dny. Například zásilky směřující z České republiky budou v USA a Kanadě následující den ráno, zatímco v Latinské Americe za dva dny ráno.

Služba se nejčastěji využívá pro obchodní dokumenty, elektroniku a hi-tech zařízení, lékařské přístroje, klinické testy a zařízení pro zábavní průmysl.

 

„Toto nejnovější rozšíření služby International First svědčí o snaze společnosti FedEx poskytovat služby zákazníkům, kteří potřebují posílat kritický, časově náročný materiál,“ uvedl Raj Subramaniam, výkonný viceprezident firmy pro globální strategii, komunikaci a marketing.

FedEx International First je garantovaná expresní door-to-door služba s celním odbavením určená pro přepravu do hmotnosti 68 kg na jednu zásilku. Zákazníci obdrží balíky poslané službou International First ve Spojených státech už v 8 hodin ráno, v Evropě v 9 hodin a v Asii, Kanadě a Latinské Americe v 10 h ráno.

Související