Firma často přichází s různými novinkami, které testuje v jednotlivých městech, ve nichž působí už v „základním provedení“. Jako například kurýrní servis UberRush, který funguje v New Yorku od loňského dubna. V Los Angeles zase Uber zkouší doručovat jídlo a balíčky.

V některých zemích jsou prostřednictvím společnosti k pronájmu vrtulníky, tryskáče či jachty. Servis UberCargo vypadá jako další krok firmy, která rozhodně nehodlá zůstat jenom u taxi služeb.

Podle firemního blogu tento servis fungoval již delší dobu v neveřejné beta verzi a až od nynějška funguje i oficiálně. Jde opět o formu mobilní aplikace, přes kterou si zákazník objedná dodávku a svůj náklad může následně i sám doprovázet.

Proč Hong Kong?

Protože se jedná o rušnou metropoli, kde má pronájem dodávek již své místo. Stačí se podívat například na službu Lalamove.com známou též jako EasyVan nebo třeba na GoGoVan, které v poslední době získaly na svůj rozvoj investice v řádu milionů dolarů.

Obě společnosti fungují zejména v Hongkongu, ale mají velké expanzivní plány pro celý asijský trh. Lalamove dnes již funguje v dalších šesti městech Číny a Jihovýchodní Asie. GoGoVan je v devíti městech v šesti různých zemích.

Uber funguje téměř ve třech stovkách zemí, včetně 35 asijských. Není proto překvapením, že se snaží využít potenciál dalšího logistického servisu, pro který je v Jihovýchodní Asii a Číně dostatek prostoru. A brzy můžeme s největší pravděpodobností očekávat tuto službu i na dalších trzích.

Související