Pohonné hmoty v ČR dál zlevňují. Průměrná cena benzinu Natural 95 od minulé středy klesla o 27 haléřů na 29,38 koruny za litr. Naftu motoristé natankují za průměrných 29,48 koruny za litr, což je o 25 haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Pod třicet korun se průměrné celorepublikové ceny pohonných hmot dostaly před 14 dny, přitom od začátku loňského roku až do října se stabilně držely nad 36 korunami, jen výjimečně mírně klesly pod tuto hranici. Poté začaly vlivem přebytku ropy na trhu jejich ceny výrazně klesat. Podle vyjádření některých analytiků by se ale měl tento propad postupně zastavit.

Nad třicetikorunovou hranicí se v Česku nadále drží průměrné ceny naturalu a dieselu v Praze a Jihomoravském kraji, za průměrných 30 korun se prodává i nafta na Vysočině.

Vůbec nejvyšší ceny pohonných hmot jsou právě v Praze, tamní čerpací stanice prodávají Natural 95 za průměrných 30,22 Kč za litr. Za naftu dají řidiči v hlavním městě v průměru ještě o sedm haléřů více. Naopak nejlevněji vyjde motoristy benzin a nafta v Královéhradeckém kraji, kde stojí průměrných 28,65 Kč za litr a 28,71 Kč za litr.

Související