Hlavní náplní jejich práce bude vedení a budování týmů zaměstnanců pracujících v některém z hlavních oddělení distribučního centra, jako jsou příjem, uskladnění, balení či expedice zásilek. Manažeři oddělení logistiky se zapojí i do procesů přípravy a zavádění změn a vylepšování procesů, budou také zodpovědní za spolupráci s kolegy z dalších týmů.

„Velmi nás těší dosavadní úspěch náboru nových zaměstnanců. V této zemi se nám podařilo objevit úžasné talenty a jsme si jisti, že tu najdeme ještě více kvalifikovaných a zkušených zaměstnanců,” řekl Erwin Brunner, regionální ředitel distribučních center Amazonu.

 

Amazon hledá kandidáty, kteří hovoří plynně česky a anglicky a kteří mají zkušenosti s řízením lidí. Ideální kandidát má vysokoškolský titul a jeho výhodou budou zkušenosti s logistickým provozem.

Přijímací řízení se bude skládat z několika telefonických pohovorů a osobních setkání. Hlavním jazykem pohovorů je angličtina. Uchazeč se v průběhu pohovorů setká se zaměstnanci Amazonu v různých pozicích, včetně svých budoucích nadřízených, se zástupci HR oddělení i s provozním týmem z různých zemí.

Amazon slibuje, že uhradí náklady na stěhování manažerům, kteří se rozhodnou přesídlit z jiných vzdálenějších regionů České republiky. Úspěšní uchazeči absolvují počáteční tříměsíční školení v jednom z evropských nebo amerických distribučních center společnosti, kde se dozví více o logistických procesech v Amazonu a firemní kultuře. Amazon bude hradit náklady na cestu a pobyt v průběhu všech zahraničních stáží.

Proces náboru řadových zaměstnanců plánuje Amazon zahájit v průběhu druhého kvartálu 2015. Společnost také hledá kandidáty na IT a HR pozice pro korporátní kancelář, která bude otevřena ve druhém čtvrtletí letošního roku v pražských Dejvicích.

Seznam všech otevřených pracovních nabídek Amazonu v České republice (neustále rozšiřovaný a doplňovaný) je na www.amazon.jobs/location/czech-republic. Informace tam najdou i zájemci o pozici manažer oddělení logistiky (area manager).

Amazon pokračuje s výstavbou distribučního centra v Dobrovízi o celkové rozloze 95 000 metrů čtverečních, které plánuje otevřít ve třetím čtvrtletí letošního roku. Nové distribuční centrum nabídne do tří let od uvedení do provozu stálou práci 2000 zaměstnanců a dalším 3000 sezónním.

Související