Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce ještě letos vstoupit na jihokorejský trh. V zemi začíná nabírat zaměstnance, uvedl server E15.cz s odvoláním na jihokorejský deník The Korea Herald. Škoda tak bude konkurovat tamním automobilkám Kia a Hyundai. Mladoboleslavský podnik odmítl zprávu potvrdit.

Hyundai má v ČR továrnu v moravskoslezských Nošovicích, kde vyrábí několik svých modelů. České zastoupení automobilky Hyundai ve svých reklamních kampaních často srovnávalo své vozy s produkcí konkurenční Škody Auto. V českých městech také automobilka Hyundai pořádala srovnávací jízdy vozů Hyundai a Škoda.

"Doufáme, že zaujmeme zákazníky cenovou konkurenceschopností. Důvodem pro vstup Škody na jihokorejský trh je i v tom, že se zvýší zájem lidí o Volkswagen. Škodovka bude dobrým startem pro tamější zákazníky, aby si zkusili techniku Volkswagenu s cenovkou odpovídající domácím značkám," uvedl zdroj z koncernu VW pro jihokorejský deník. Přesný termín ani chystané modely pro jihokorejský trh podle E15 zatím nejsou známy.

Související