Již tradičně na začátku roku byly vyhlášeny výsledky studie TOP Zaměstnavatelé, kterou pořádá Česká studentská unie ve spolupráci s výzkumnou agenturou GfK. Největší zájem bez ohledu na obor studia a studijní výsledky byl po roční vládě společnosti Škoda Auto opět o skupinu ČEZ.

V logistice a dopravě se letos na prvních pěti místech objevily stejné firmy jako loni, pouze v jiném pořadí: Student Agency, České aerolinie, DHL, PPL a České dráhy.

Výsledky jsou k dispozici na www.topzamestnavatele.cz/vysledky/.

„Krize je pryč a je viditelné, že firmy opět obnovují své studentské a absolventské programy, aby zaujaly talenty již na univerzitě. Žebříček každoročně říká, kdo talenty umí lákat nejlépe,“ uvedl k výsledkům Jakub Hořický, ředitel studie TOP Zaměstnavatelé.

„Vítězným firmám mohou jejich konkurenti jen závidět. Neexistuje lepší postavení na trhu práce, než když výkvět mladé generace vnímá firmu jako svého vysněného zaměstnavatele. V době, kdy se v některých oblastech mezi sebou firmy přetahují o každou kvalitní pracovní sílu, to platí dvojnásob,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Související