Americký maloobchodní gigant Wal-Mart Stores jedná o převzetí internetového prodejce Jet.com. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle jednoho ze zdrojů by hodnota firmy Jet.com mohla činit až tři miliardy dolarů (72,5 miliardy korun).

Největší světový obchodní řetězec Wal-Mart nyní výrazně investuje do internetových aktivit, aby byl schopen lépe soupeřit s internetovým obchodem Amazon. Spolu s Jet.com by získal i jeho síť příměstských distribučních center, která by mu mohla pomoct se zrychlením a zefektivněním doručování. Také by zřejmě začal více spoléhat na dodavatele než na vlastní skladové zásoby. 

Letos v červnu se Wal-Mart také dohodl na strategické alianci s druhým největším čínským internetovým prodejcem JD.com. 

Společnost Jet.com sice začala fungovat teprve před rokem, patří však mezi nejambicióznější konkurenty Amazonu, píše The Wall Street Journal. Firmu Jet.com založil podnikatel Marc Lore, který svůj předchozí internetový obchod Quidsi prodal v roce 2010 Amazonu za 540 milionů dolarů (13 miliard Kč).

Společnost Wal-Mart je největším maloobchodním prodejcem na světě. Firma se podle agentury Reuters k dnešním informacím listu The Wall Street Journal odmítla vyjádřit.

Související