Největší světová logistická společnost DHL informovala o každoročním všeobecném zvýšení cen expresní letecké i pozemní přepravy. V České republice dojde příští rok k průměrnému růstu o 3,9 procenta. Úprava cen se v jednotlivých zemích liší v závislosti na inflaci, vývoji měnových kurzů a dalších lokálních změnách.

Firma zvýšení cen obhajuje investicemi do své sítě. Podle šéfa DHL Express Kena Allena během loňského roku rozšířila svou mezinárodní síť o nová servisní centra s automatickými třídicími linkami a také zesílila bezpečností opatření v přepravě. V průběhu letošního roku pak investovala do modernizace globálního leteckého parku, zavádění ekologičtějších vozidel pro doručování zásilek v centrech měst a posílení pozemní infrastruktury.

„Nejen v České republice jsme zavedli novou službu On Demand Delivery, která umožňuje příjemci získávat přesné informace o příchozí zásilce, a rovněž jsme představili první DHL Locker,tedy doručovací box,“ doplňuje Jakub Tomšovský, obchodní ředitel DHL Express CZ.

K pravidelnému zvyšování cen v expresní přepravě přistupují i další firmy z velké trojky takzvaných integrátorů, amerických logistických firem Fedex a UPS.

Související