Bývalá divize Foxconnu Global Logistics Solutions, dnes logistická společnost Jusda Europe, která stále patří do struktur obřího výrobce elektroniky a počítačových součástek, si v Pardubicích pronajala nové skladové a kancelářské prostory o celkové ploše 37 tisíc metrů čtverečních.

Bude je využívat především pro poskytování logistických služeb klientům Foxconnu a k vybavení budou patřit mimo jiné roboty na repaletizaci výrobků z oblasti hi-tech, uvedl manažer Jusda Europe Pavel Tobiášek.

Po loňské proměně logistické strategie se ale Jusda Europe zaměřuje stále více i na služby mimo mateřskou skupinu. Tyto klienty obsluhuje především z dalších skladů v Pardubicích a Kutné Hoře, nově také z nizozemského Wijchenu.

Podle Tobiáška loni Jusda získala nového významného klienta z oblasti průmyslové výroby mimo skupinu Foxconn. Na jaře pak firma zahájí provoz pro několik dalších nových významných zákazníků.

Společnost Jusda se zaměřuje na řízení dodavatelských řetězců pro nadnárodní korporace a středně velké společnosti. Působí převážně v oborech hi-tech elektroniky, domácích spotřebičů, v automobilovém průmyslu, zdravotnickém vybavení a FMCG. 

„Jsme rádi, že Jusda Europe posiluje své postavení v České republice a zejména v Pardubickém kraji. Jedná se o jeden z největších obchodů na trhu za posledních dvanáct měsíců," uvedl Miroslav Kotek z industriálního oddělení realitní poradenské společnosti JLL, která transakci zprostředkovala.

Trh průmyslových nemovitostí v Pardubickém kraji roste a vzhledem k plánované výstavbě nové dálnice, která by měla být po dokončení, respektive propojení už hotových částí, alternativou k D1, jej realitní odborníci považují za perspektivní oblast.

Související