Společnost Weltbild, která prodává knihy a doplňky do domácnosti prostřednictvím e-shopu i několika desítek kamenných obchodů, loni přestěhovala do Boru v západních Čechách svůj centrální distribuční sklad.

V něm nejprve zavedla systém pro řízení skladu (WMS), před vánoční sezónou se pak rozhodla kompletně digitalizovat logistické informační toky.

Za konzultanta byla v tomto projektu zvolena společnost Aimtec, která dodala pro příjem zboží, zaskladnění a vychystávání zákaznických objednávek multifunkční terminály Zebra TC51. Téměř 150 těchto zařízení používají skladníci připevněné na zápěstí pomocí speciálního pouzdra, což jim umožňuje volněji manipulovat se zbožím.

Pro příjem a zaskladnění pomocí vysokozdvižných vozíků pak terminály doplňuje 28 long-range snímačů Zebra DS3678, které umožňují snímat čárové kódy z několika metrů. Posledním typem skenerů bylo 120 malých Zebra CS4070, které jsou určeny pro vychystávání. Ty jsou s mobilním terminálem TC51 spojeni přes Bluetooth, stejně tak jako skenery s velkým dosahem. Klíčovým prvkem dodávky bylo napojení zařízení na WMS pomocí systému Citrix.

Společnost Weltbild byla založena v roce 1948 jako katolické vydavatelství a je jednou z předních evropských společností v oblasti knih, médií a internetu. Vlastní ji jediný akcionář Droege Group.

Související