Testovaný elektromobil je postavený na podvozku vozu Fiat Ducato. Dodávka má úložný prostor o objemu 15 kubíků a dojezd až 150 kilometrů. Jeho výhodou je možnost rychlé výměny baterie, která zabere pod jednu minutu času. Vozidlo se tak nemusí dlouze nabíjet, ale stačí mu vyměnit baterii a může pokračovat v cestě.

„Snižování emisní stopy je jednou z priorit naší činnosti, proto se zaměřujeme nejen na optimalizaci tras a doručování v rámci jednohodinového okna, aby nedocházelo k nadměrným nájezdům dodávek, ale také na podporu dodávek s alternativními pohony, tedy i elektromobily. Všechny emise, které přeci jen vznikají naší činností, kompenzujeme investicemi do projektů na podporu životního prostředí,“ říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

DPDgroup se ve své strategii v roce 2016 zavázala ke snížení uhlíkových emisí plynoucích ze své činnosti o 10 procent do roku 2020. Kromě vozidel s alternativním pohonem a optimalizace tras si k naplnění tohoto cíle dopomáhá i častějším nasazováním pěších kurýrů a cyklistů.

Související