Na terminálu si řidiči zvolí, ze kterých výdejních stojanů a v jaké maximální výši chtějí tankovat, a následně u zvolených výdejních míst mohou použít tankovací pistole až ze čtyř stojanů najednou. Systém automaticky vyhodnotí množství čerpaného paliva, případně kapaliny AdBlue a při naplnění všech nádrží nebo při dosažení finančního limitu se sám vypne a automaticky nastaví údaje k provedení platební transakce.

Systém podporuje platbu všemi kartami, které povolují předautorizaci, tedy bankovními kartami a tankovacími kartami Benzina Business a Easy či Shell, UTA, DKV a OMV. Řidič může rovněž zaplatit hotovostí v obchodě.

Aktuálně je tento tankovací systém funkční na čtyřech čerpacích stanicích Benzina: na dálnici D5 u obcí Rudná a Drahelčice, na dálnici D1 u obce Střechov a na silnici číslo 7 u obce Hora Svatého Šebestiána. V letošním roce bude toto řešení spuštěno ještě na čerpacích stanicích na dálnici D8 u obce Siřejovice a na dálnici D1 u obce Rousínov. Během následujících tří let plánuje Benzina takto vybavit celkem 15 čerpacích stanic, zejména na dálnicích a ostatních tranzitních silnicích.

Související