Time Critical Solutions (TCS) je komplexní službou zahrnující balení zásilky, celní zastoupení i správu dokumentace, nepřetržitou službu celního deklaranta v režimu 24/7, možnost tzv. příštího odletu či on board kurýra. Zásilky v rámci TCS jsou přepravovány podle parametrů silniční či leteckou dopravou, přeprava je možná i pro nebezpečné látky a teplotně citlivé zboží.

Zásilky posílané v rámci Time Critical Solutions se doručují v režimu door-to-door, tedy až na zadanou adresu. TCS je řešením jak pro urgentní přepravy v oblasti zdravotnictví či lékařské pohotovosti, tak i pro nenadálé události, jako jsou zastavení výrobní linky, naléhavá potřeba unikátního náhradního dílu nebo havárie počítačového serveru. Přepravované zásilky mají během transportu vysoký standard zabezpečení s online Track & Trace systémem a vyhrazeným kontaktním bodem pro řízení celé přepravy.

Zásilku lze přepravit nejbližším komerčním letem. U charterů Gefco urgentně přepraví zásilku bez omezení velikosti i hmotnosti, u plánovaných zásilek nabízí rovněž možnost vyhrazených a přímých letů s nejdřívějším možným doručením. „Na kratší vzdálenosti, zhruba do jednoho tisíce kilometrů, v některých případech až do 1500 kilometrů, využíváme i v rámci TCS silniční přepravu,“ říká Lucie Svobodová, ředitelka divize Gefco Forwarding. „Zde nabízíme vyhrazená vozidla i doručení ve stejný den,“ doplňuje výčet možností silniční přepravy v režimu TCS Aleksander Raczynski.

Pro rychlou pozemní přepravu má Gefco k dispozici širokou škálu vozidel od osobních přes pick-upy a lehká užitková vozidla až po nákladní auta s možností přepravit nadrozměrný náklad, nevhodný pro leteckou přepravu. „U zásilek s takovými parametry je kromě rychlosti třeba i velmi pečlivě plánovat trasu. Vždy je přitom nutné intenzivně kooperovat se zástupci relevantních úřadů v cílové destinaci,“ říká Aleksander Raczynski, generální ředitel Gefco v České republice, do jehož kompetence TCS spadá.

Související