Vedle rozvozu potravin či drogerie nabízí on-line supermarket Rohlík.cz od října ve spolupráci s lékárenským řetězcem Benu také doručování léků. Benu, který patří pod distributora léčiv Phoenix lékárenský velkoobchod, kvůli projektu otevřel vedle centrálního skladu Rohlíku v pražské Liboci novou lékárnu. Zde probíhá skladování léčiv, jejich vychystávání a balení. Zásilku si následně přebere kurýr Rohlíku a doručí ji konečnému zákazníkovi.
"Léky nebylo možné začlenit do našeho automatizovaného skladu, musí mít svoji vlastní péči a režim. Jsme rádi, že nemocní zákazníci mohou využít unikátnost Rohlíku. Doručit potraviny s léky do dvou hodin s přesností na 15 minut zatím nikdo neumí," pochlubil se Tomáš Čupr, který si od spolupráce slibuje příští rok zvýšení tržeb o 100 až 150 milionů korun. Předpokládá, že časem bude každý pátý nákup obsahovat i lékárenský sortiment. Hlavní konkurenti na trhu − Košík.cz a Tesco − zatím léčiva nenabízejí.
Jelikož Rohlík léky rozváží zatím jen od pražského skladu, je tento sortiment zatím dostupný jen v Praze, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci a Liberci. Pokud se služba osvědčí, Benu i Rohlík by ji chtěly rozšířit i od Brna, odkud se rozváží také na Olomoucko.
Internetový supermarket nabízí potraviny, drogerii i domácí potřeby po Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci a Liberci. Rychlé dodání do 120 minut od objednání zajišťuje po Praze a Brně, do ostatních měst pak v řádu hodin. Aktuálně je v sortimentu Rohlík.cz cca 13 000 položek. Firmu založil Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a DámeJídlo.cz. Firma funguje čtyři roky. Letos Čupr očekává obrat kolem 2,5 mld. Kč, příští rok má za cíl 5 mld. Kč.
Doručuje se v den objednání, v Praze pak do dvou hodin, podle zakladatele firmy Tomáše Čupra je ale dnes průměr už kolem 90 minut, a v Brně dokonce přibližně hodina. Rychlejší doručení léků v Praze − za hodinu − nabízí specializovaný lékárenský e-shop Pilulka.cz.
Příliš dlouhý proces
Podle Čupra je kombinace on-line supermarketu, lékárny a rychlého doručení evropským unikátem. Posteskl si ale, že od prvotní myšlenky po spuštění projektu uběhly více než dva roky. "S Benu jsme se dohodli rychle. Dlouho trval regulatorní proces kolem toho," uvedl Tomáš Čupr. Projekt podle něj nejvíce prodloužilo to, než se firmy dohodly se Státním ústavem pro kontrolu léčiv na způsobu, jak zobrazovat nabídku léků na e-shopu s potravinami, a také dlouhé lhůty na odpovědi od SÚKL.
Chcete číst dál?
Ještě na vás čeká 60 % článku.
S předplatným získáte
- Web Ekonom.cz bez reklam
- Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
- Možnost ukládat si články na později