Velikost nového centra má být v první fázi 20 000 metrů čtverečních a postupně se má v dalších letech rozšiřovat. Jirny mají skladovou plochu 50 000 metrů.

Ze sedmi zemí, kde skupina působí, rostou nejvíce tržby na chorvatském a slovinském trhu, a to o 61, respektive 22 procent. V těchto zemích společnost své služby nabízí více než šesti milionům zákazníků. Dohlížet na oba trhy bude Jitka Dvořáková, která bude i nadále výkonnou ředitelkou CZC.cz. Dosavadní jednatelka obou poboček, Lea Benedejčič, zůstane na své pozici a zaměří se na klíčový rozvoj maloobchodní a logistické infrastruktury, informovala společnost.

„Jde o mladé trhy a dlouhodobě se nám zde daří, proto jim chceme věnovat maximální podporu. Lidé jsou zde otevření novým službám v on-line nakupování, a proto je zde prostor pro oslovení nových zákazníků," uvedl Dušan Zábrodský, který je zodpovědný za zahraniční pobočky Mall Group. „Zejména v Chorvatsku dynamika s více než 60 procenty růstu dokládá, že jde o mladý trh s velkým potenciálem rozvoje," dodal.

Do Slovinska skupina vstoupila v roce 2012 prostřednictvím akvizice lokálního vedoucího hráče v elektronice Mimovrste.com a díky rozšíření sortimentu si vybudovala pozici jedničky na online trhu. V následujícím období zde chce dosáhnout třetinového růstu s důrazem na elektroniku, bílé zboží a potřeby pro domácnost.

Na chorvatském trhu je pilířem infrastruktury a logistiky přeshraniční spolupráce se slovinským sousedem. Cílem skupiny je stát v čele spotřebního trhu v zemi.

Mall Group je přední internetový obchodník střední a východní Evropy. Působí v sedmi zemích a s více než 2000 zaměstnanci nabízí služby 90 milionům obyvatel regionu. Během roku 2018 doručila svým zákazníkům více než 7,1 milionu objednávek. Spoluvlastní ji skupina PPF, Daniel Křetínský s Patrikem Tkáčem a investiční skupina Rockaway, jejíž zakladatel Jakub Havrlant v čele Mall Group stojí.

Související