Logistický areál, na kterém staví společnost Concens Investments, má rozlohu 52 hektarů. Nyní se tam staví druhá hala o rozloze 49 tisíc metrů čtverečních. V celém logistickém parku bude po dokončení k dispozici více než 234 tisíc metrů čtverečních skladových, výrobních a kancelářských ploch.

Součástí areálu bude železniční vlečka, která povede přímo ke dvěma největším halám, a také železniční kontejnerový terminál pro vlaky o délce až 700 metrů.

Centrum se nachází v těsné blízkosti mezinárodního Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Prvními nájemci v logistickém centru jsou společnosti DHL Automotive, Central Warehouse Solution (Skladon), Continental Barum, Rhenus Logistics a UFI Filters.

Kromě toho je v okolí letiště ještě několik průmyslových hal, které provozují například výrobní společnosti Mahle Behr, Plakor Czech nebo Mobis Automotive System Czech. Na cargo terminálu letiště pak působí logistická společnost DHL.

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák uvedl, že v souvislosti s rozvojem regionu vnímá projekt logistického centra jako velmi důležitý. „Centrum je lokalizováno strategicky, napojení železniční a letecké dopravy jistě ocení společnosti z nejrůznějších koutů světa. Věřím, že tak náš region zaujme nejen další obchodníky, ale i případné investory," uvedl Vondrák.

Ostravský primátor Tomáš Macura už dříve uvedl, že projekt významně zvýší i hodnotu letiště, jehož budoucnost je v nákladní přepravě. „Investorům dlouhodobě věnujeme maximální péči a úzce s nimi spolupracujeme, jak s těmi stávajícími, tak i nově příchozími. Pomáháme jim ve fázích prodeje, přípravy i realizace investic a vyvíjíme maximální úsilí, aby strategická mošnovská průmyslová zóna splňovala jejich požadavky na kapacitu a infrastrukturu," uvedl Macura.

Související