Společnost ESA logistika zařadila do své nákladní flotily kamion s netradičním designem, který připomíná mapu městské hromadné dopravy. Podpořila tak projekt MAAPPI, který pomáhá dětem s poruchou autistického spektra.

Za projektem stojí příběh Matěje Hoška s tímto handicapem, jehož velkým koníčkem je kreslení dopravních map. Polep kamionové soupravy vychází právě z fragmentu jedné z Matějových map doplněného o loga projektu MAAPPI a ESA logistiky.

„Chceme tímto způsobem podpořit charitativní rozměr projektu MAAPPI. Vyrobili jsme proto zdarma speciální polep dle unikátního Matějova návrhu a poskytli jsme reklamní plochu na návěsu a zcela výjimečně i na tahači,“ vysvětluje ředitel marketingu společnosti ESA logistika Jindřich Karas.

Značka MAAPPI je zkratkou volně odkazující na slovní spojení Matěj Maluje Mapy. Matěj Hošek se narodil v roce 2004 s poruchou autistického spektra. Postupně vznikl nápad, že by se jím namalované dopravní mapy mohly stát motivem potisku materiálů používaných na oděvech, obuvi a dalších předmětech.

Díky sociálním sítím se Matějova rodina o jeho vášeň podělila s celým světem a vznikl specializovaný e-shop s módními produkty v designu podle Matějových map. Podstatnou část zisku z těchto aktivit chce jeho rodina investovat do zlepšení psychiatrické péče pro děti s poruchami autistického spektra a jejich vzdělávání. 

Související