Developer Panattoni pokračuje v revitalizacích brownfieldů dalším projektem. Společně s investorem Accolade zahájil výstavbu nové průmyslové zóny v prostoru bývalých skláren Kavalier v Hostomicích u Teplic. Panattoni Park Teplice South nabídne zázemí pro lehkou výrobu, logistiku distribuci zboží a až 300 nových pracovních míst.

Areál Panattoni Parku Teplice South leží přímo na sjezdu z částečně čtyřproudé silnice I/13, která spojuje Ústecký kraj s Libereckým a Karlovarským. Investice za půl miliardy korun má ambici navázat na místní více než stoletou sklářskou historii moderními průmyslovými provozy.

Panattoni plánuje u Hostomic postupně postavit komplex budov o celkové rozloze 31 tisíc čtverečních metrů. Accolade bude celý projekt investovat. První fázi vznikne budova pro společnost Sanitino s plochou 5 800 čtverečních metrů. Na začátku příštího roku odstraní zbytky základových konstrukcí původního areálu a zahájí zemní práce pro novou budovu. Zbývající prostor zasanuje a připojí až podle zájmu dalších klientů. Firma Sanitino bude v areálu provozovat centrální sklad pro zásobování střední a západní Evropy. Poloautomatická hala bude disponovat nejnovějšími logistickými technologiemi.

„Proměna brownfieldu na moderní industriální park je na jednu stranu vždy nevyzpytatelným dobrodružstvím a na druhou stranu fascinujícím zážitkem, a to především ze dvou důvodů. Jednak máte jedinečnou příležitost poznat příběh původního provozu – v tomto případě největšího domácího výrobce varného skla. A jednak se ocitáte v jakési laboratoři recyklace, v níž lze posunout oběhové hospodářství v praxi na nové hranice. V Hostomicích chceme například při přípravě základů využít i dosluhující recyklační linku na stavební materiály,“ říká Pavel Sovička, ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Panattoni v současnosti revitalizuje několik brownfieldů v severních a severozápadních Čechách. Celkově má firma po celé republice rozpracováno dva miliony čtverečních metrů těchto ploch. Kromě tradiční průmyslové zóny v Chebu připravuje území v Ostrově na Karlovarsku a v Chomutově, ale také v Plzni či Praze.

Související