On-line prodeji Bageterie Boulevard se daří. Její vlastní rozvozová služba BB Domů meziměsíčně vyrostla o 92 porocent, a to i v souvislosti vládními opatřeními omezujícími provoz restaurací a bister. Síť exprès gourmet občerstvení proto rozvoz zásadně posílila - je dostupný ve 14 českých městech, kde má Bageterie Boulevard celkem 45 svých poboček. Rozvoz tvoří 20 procent tržeb Bagaterie Boulevard a je dostupný pro téměř 2,9 milionu obyvatel v zemi, oznámila společnost těsně před Vánocemi v tiskové zprávě.

V říjnu na rozvozové mapě přibyl také Hradec Králové a Most. Dalších 159 tisíc potenciálních zákazníků tak nově získalo možnost nechat si domů nechat dovézt oblíbená jídla konceptu exprès gourmet, který se zaměřuje na rychle připravenou, ale kvalitní evropskou gastronomii. Do budoucna chce Bageterie Boulevard spustit vlastní rozvoz také v Olomouci a ve Zlíně, kde plánuje otevřít nové pobočky, a se svým pokrytím se tak poprvé dostane přes 3 miliony obyvatel.

Zavedení rozvozu ve zbývajících městech urychlila vládní opatření, která vedla k omezení provozu restaurací a stala se velkým impulsem pro celý food delivery segment. V Bageterii Boulevard tak v současnosti tvoří rozvoz 20 procent všech tržeb. Průměrná hodnota objednávky vzrostla na 320 korun. Bageterie poměrně unikátně sází na vlastní rozvozovou platformu a význam vlastního rozvozu potvrzuje i Marek Picek, marketingový manažer Bageterie Boulevard:

„Vlastní rozvážková služba hraje v současné situaci, kdy se ze dne na den uzavírají restaurace nebo mění provozní doby, významnou roli a pro mnohé podniky se stala velmi významným prodejním kanálem. Finančně bohužel nedokáže pokrývat ztráty, které jsme utrpěli kvůli vládním nařízením, ale vlastní rozvoz je pro nás v současné situaci jednou z mála možností, jak udržet kontakt se zákazníkem a posilovat jeho vztah ke značce.”

V 90 procentech případů si zákazník určuje čas doručení do 30 minut od objednávky. Pokud klient neobdrží objednávku do hodiny, má veškeré objednané produkty zdarma. Čas rozvozu začíná snídaněmi od sedmi hodin ráno. U vybraných restaurací je možné objednávat až do 21 hodin. Alternativou je také objednávka z domu s vyzvednutím na vybrané pobočce. Tato objednávka není omezena žádnou minimální částkou a ani zpoplatněna nad rámec samotné hodnoty jídla. Platba je možná pouze on-line přes platební bránu a objednávky je možné provádět na webu www.bbdomu.cz.

Služba je dostupná ve všech městech v Česku, kde se nacházejí pobočky Bageterie Boulevard. Jedná se o Prahu, Kladno, Plzeň, České Budějovice, Brno, Ostravu, Pardubice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Teplice, Most, Liberec, Kolín a Mladou Boleslav.

Související