Česká technologická firma Zásilkovna, instalovala v České republice již 500 Z-Boxů. Zásilkovna tak zvyšuje celkovou kapacitu své výdejní sítě a Z-Boxů v České republice na jeden milion zásilek denně. Z-Boxy jsou bezdotyková soběstačná výdejní místa, napájena solárním panelem a ovládaná přes mobilní aplikaci Zásilkovna. Fungování a ovládání Z-Boxů je unikátní. Do konce roku jich Zásilkovna v České republice plánuje instalovat 3500. 

„Velmi mě těší, že se naše Z-Boxy setkávají u zákazníků s tak velkou oblibou. V rekordním čase se nám podařilo v České republice dohodnout na jejich instalaci s již s více než 50 procenty obcí do 1500 obyvatel. Máme ale také partnery z řad rezidenčních projektů, obchodních řetězců, Z-Boxy stojí ale také například v prostoru jaderné elektrárny. Plánujeme je instalovat také do výrobních závodů, nemocnic nebo škol, stát mohou prakticky kdekoliv. Nezůstaneme ale jen u České republiky, Z-Boxy stavíme již také na Slovensku a připravujeme vstup na maďarský trh. Celkem jich tak do konce letošního roku v rámci těchto tří zemí umístíme tisíce,“ říká zakladatelka Zásilkovny a šéfka skupiny Packeta Simona Kijonková.

„Z-Box je jednoduchá, moderní a dostupná služba, která zvyšuje komfort pro naše obyvatele. Své zásilky si mohou vyzvedávat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, podle toho, jak sami potřebují, nejsou ničím omezeni,“ doplňuje Ondřej Martan, starosta Městské části Praha – Běchovice, kde byl jeden ze Z-BOXů instalován.

Z konkrétních partnerů, se kterými Zásilkovna na instalaci Z-Boxů spolupracuje, je to například obchodní řetězec Lidl, dále pak největší tuzemský vlastník nemovitostí CPI Property Group nebo developerská skupina Finep Holding. „Rozhodnutí umístit Z-Boxy od Zásilkovny v našich rezidenčních lokalitách se ukazuje jako dobrý krok, jejich vytíženost je enormní,“ vysvětluje David J. Wodinský, obchodní a marketingový ředitel Finep Holding, SE.

Jakmile řidič doručí zásilku do Z-Boxu, obdrží zákazník informační e-mail, SMS zprávu nebo notifikaci do aplikace Zásilkovna. V této chvíli je možné si zásilku vyzvednout. K obsluze stačí mít na chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci Zásilkovna a zapnuté Bluetooth. Mobilní aplikaci Zásilkovna si v České republice stáhlo již přes 1,7 milionu zákazníků.

Při příchodu k Z-Boxu se aplikace pomocí Bluetooth sama automaticky spáruje a otevře schránku s danou zásilkou. Za doručení zásilky se platí online, včetně platby na dobírku. Manipulace se zásilkami je v řádu vteřin, a to jak při procesu umísťování jednotlivých zásilek do Z-Boxu zaměstnancem Zásilkovny, tak i během výdeje zákazníkovi.

Související