Nákladní divize Emirates SkyCargo přepravila již 150 milionů dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Letecká společnost Emirates tak hraje klíčovou roli v distribuci vakcín, zajišťuje jejich přepravu z místa produkce do dalších destinací po celém světě, zejména pak do rozvojových zemí.

Emirates SkyCargo patří mezi přední letecké přepravce léčiv citlivě reagujících na teplotní změny, včetně vakcín covid-19. Nákladní dopravce zřídil v Dubaji letecký uzel s certifikací GDP (osvědčení distribučních postupů) pro manipulaci s farmaceutiky. Již během vrcholu celé pandemie dopravce přepravoval na svých letech téměř 200 tun léčiv každý den.

Související

V lednu 2021 se nákladní dopravce spojil s předními dubajskými subjekty, včetně DP World, International Humanitarian City a Dubai Airports a společně vytvořili logistickou alianci pro distribuci vakcín proti covid-19 do rozvojových zemí. V únoru tohoto roku Emirates SkyCargo podepsala memorandum s UNIFEC o upřednostnění přepravy vakcín proti covid-19 na podporu programu COVAX usilující o spravedlivý globální přístup k vakcínám.

Související