V německém Florstadtu poblíž Frankfurtu nad Mohanem buduje DHL Supply Chain logistické centrum vybavené nejmodernějšími technologiemi. Zařízení rozšíří současnou kapacitu víceuživatelského areálu pro farmaceutické a zdravotnické produkty ve Florstadtu na celkových více než 70 tisíc metrů čtverečních a bude obsluhovat trhy napříč Evropou.

Budova s podlahovou plochou zhruba 32 tisíc metrů čtverečních bude klimaticky neutrální. Logistické centrum nabídne dodatečné skladovací prostory s teplotními zónami 15 až 25 °C, 2 až 8 °C a -24 °C pro produkty z farmaceutického a zdravotnického sektoru. K dispozici bude rovněž oddělený prostor s plochou 1750 metrů čtverečních pro skladování nebezpečných materiálů. Celý sklad získá vybavení pro nepřetržité řízení teploty i nejmodernější zabezpečovací a poplašné systémy. Nový sklad získal všechny důležité zdravotnické certifikace, jakými jsou GDP, GMP a ISO 13485. 

Související

„Jedním z našich nejdůležitějších cílů je průběžné rozšiřování spolupráce s farmaceutickým průmyslem,“ říká Rainer Haag, generální ředitel DHL Supply Chain Germany & Alps. „Především na významných trzích, jakými jsou Německo a Evropa, je naším cílem pokračovat v růstu a pomáhat společnostem při outsourcingu a optimalizaci aktivit mimo jejich hlavní obor podnikání, například logistiky.“

Víceuživatelský areál ve Florstadtu leží jen několik kilometrů od centra hospodářského regionu Frankfurt Rýn-Mohan a nabízí ideální dostupnost jak na letiště Frankfurt, tak i k sítím DHL pro přepravu balíků a expresních zásilek a k železniční, resp. dálniční síti.

Klimaticky neutrální sklad bude vybaven fotovoltaickou elektrárnou, tepelnými čerpadly a solární stěnou. Nově budovaný sklad již obdržel certifikaci Zlatý standard od německé společnosti pro trvale udržitelnou výstavbu DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen). Plány počítají s jeho otevřením na konci roku 2021. DHL Supply Chain realizuje svůj nejnovější projekt v souladu s odpovědnými a trvale udržitelnými obchodními praktikami a v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group významně přispívá k dosažení cíle bezemisní logistiky do roku 2050. DHL Supply Chain navíc umožňuje svým zákazníkům budovat trvale udržitelnější dodavatelské řetězce.

Související