Skupina Hopi Holding podnikatele Františka Piškanina a jeho synů v posledních dvou letech významně modernizuje svůj areál v Klášterci nad Ohří. Centrálu s prvním logistickým skladem zde otevřela již v roce 1993, pouhý rok poté, kdy František Piškanin začal v Karlových Varech kroniku rodinné firmy psát.

Hopi Holding loni v Klášterci nad Ohří vytvořil moderní výrobní prostor s vysokým podílem automatizace pro společnost AD Fine Dine, která zásobuje okolní země delikatesami jakými jsou plněné papričky, olivy, pomazánky a podobně.

V roce 2020 se německá společnost AD Delikatessen rozhodla spojit se strategickým partnerem. Vstupem majoritního podílu Hopi Holding se zrodila nová éra pod značkou AD Fine Dine (ilustrační foto).
V roce 2020 se německá společnost AD Delikatessen rozhodla spojit se strategickým partnerem. Vstupem majoritního podílu Hopi Holding se zrodila nová éra pod značkou AD Fine Dine (ilustrační foto).
Foto: HOPI

Zatím poslední logistická akvizice v Klášterci proběhla v letošním roce. Konkrétně se jednalo o výstavbu nové haly pro partnera Kofolu a jeho značku Karlovarská Korunní, jak Logistiku informovali zástupci společnosti Hopi. Nový prostor pojme zhruba 7000 palet a denně jím „proteče“ až 60 kamionů denně.

Příliv nových zaměstnanců

V samých počátcích fungování společnosti Hopi se v Klášterci nad Ohří nacházel suchý sklad o rozloze 2400 metrů čtverečních a dvě přilehlé haly po 900 metrů čtverečních. Celková využitelná plocha byla 4200 metrů čtverečních, na které pracovalo zhruba 40 zaměstnanců. Z tohoto areálu Hopi zásobovalo partnera Plus diskont a zajišťovalo nákup a prodej na vlastní Cash & Carry obchody. Hlavní manipulované komodity byly nápoje a suché potraviny.

 Postupem času a rozvojem společnosti došlo k přestavbě dvou přilehlých hal na chlazené prostory a dostavbě mrazírny, která celkovou skladovou plochu zvýšila na zhruba pět tisíc metrů čtverečních. To bylo nezbytné pro zajištění logistiky potravin s řízenou teplotou, kterou požadoval partner Plus diskont.

Související

Zákaznické portfolio Hopi se v Klášterci nad Ohří dále rozšiřovalo o celou řadu společností. Jmenujme například distribuci pro čerpací stanice Benzina, mléčné výrobky Danone či obchodní síť Edeka. V tu dobu zde pracovalo již zhruba 150 zaměstnanců.

Význam sektoru automotive

Lokalita poblíž německých hranic se nabízí pro přeshraniční spolupráci hlavně pro aktivity s vysokým podílem lidské práce, jakými jsou jako etiketování, nabalování a tvorba promo balení. Toho dlouhou dobu využíval například německý výrobce uzenin Houdek či stále aktivní projekt pro dětskou výživu HIPP.

V Klášterci nad Ohří a okolí je značně rozvinuta výroba dílů pro automobilky, proto část zákaznického portfolia Hopi pochází i z tohoto segmentu automotive. Jedná se například o společnost Toyoda Gopsei Czech vyrábějící plastové, polyuretanové a pryžové komponenty.

Související