Pokrok v celosvětovém očkovacím úsilí a současný prudký nárůst poptávky po spotřebním zboží se promítají do zvýšených požadavků na dopravu. V důsledku napjaté situace na trhu s námořní dopravou a na železniční hedvábné stezce hledají společnosti alternativní dopravní řešení pro zachování svých dodavatelských řetězců. Navzdory kapacitním omezením v letecké přepravě nabízí cargo-partner svým zákazníkům týdenní charterové lety z Asie do Evropy. Nedávno svůj charterový program společnost rozšířila. K existující přepravní síti přibyly také další destinace.

Dodatečné spojení mezi Čínou a Evropou

Oživení globální ekonomiky je v plném proudu a průmyslová výroba opět nabírá na obrátkách. Hlavní hybnou silou tohoto vývoje je především soukromá spotřeba, ale i automobilový průmysl, high-tech a maloobchod. Aby pomohla zákazníkům udržet jejich dodavatelské řetězce, nabízí cargo-partner od jara 2020 pravidelné charterové služby z Hongkongu do Budapešti se dvěma odlety týdně (v letních měsících pouze jeden odlet týdně). Vzhledem k rostoucí poptávce poskytovatel přepravy a logistiky nyní prodloužil až do konce roku své pravidelné charterové služby mezi Asií a Evropou. Pro doplnění této žádané služby zavedla společnost cargo-partner od června 2021 i týdenní charterové lety z Frankfurtu do Čeng-čou a zpět.

Týdenní sběrné lety do USA a z Vietnamu

Kromě týdenních charterových leteckých nákladních linek z Hongkongu do Budapešti a mezi Čeng-čou a Frankfurtem, spustila společnost cargo-partneri týdenní program charterových letů z Vídně na mezinárodní letiště Chicago O’Hare - zákazníci stále častěji poptávají leteckou přepravu zboží na této trase. Letiště Vídeň slouží jako ideální centrum pro střední a východní Evropu, zatímco Chicago je strategickým výchozím bodem pro distribuci na středozápadě USA. Tato služba je vhodná pro náklad všech typů a díky rozsáhlé síti může společnost nabízet komplexní celní služby a služby přepravy na poslední míli.

Související

Od jara nabízí cargo-partner i novou sběrnou službu s týdenními odlety z Hanoje a Ho Či Minova Města do Mnichova, Frankfurtu a Vídně. Toto „door-to-door“ řešení zahrnuje vyzvednutí z jakéhokoli místa ve Vietnamu a doručení do konečného cíle v Evropě.

Kromě těchto pravidelných charterových služeb dostává cargo-partner neustále množství ad-hoc žádostí o úplné či částečné charterové lety na přepravu naléhavě potřebného zboží, jakož i o specifické služby „on-board“ kurýra. „Společnost cargo-partner rozpoznala potřebu zákazníků pro časově kritické a neodkladné přepravy a dokáže zajistit okamžitou dostupnost a nejrychlejší reakční časy pro tyto požadavky,“ vysvětluje Stefan Krauter, CEO cargo-partner, rozhodnutí rozšířit úspěšnou nabídku charterových služeb.

„Ad hoc“ letecké nákladní chartery

Tým cargo-partner na Slovensku nedávno zorganizoval pro známého automobilového zákazníka dva úspěšné nouzové chartery ze severovýchodní Číny právě na Slovensko. Vzhledem k neočekávanému zpoždění v dodavatelském řetězci, zákazník požadoval naléhavé dodání dvou velkých zásilek, aby zabránil úplnému zastavení výroby v jeho evropském závodě. Řešení poskytnuté společností cargo-partner zahrnovalo vyzvednutí a přepravu na letiště v Pekingu, celní odbavení, leteckou dopravu do Vídně a doručení do výrobního závodu. Vzhledem k omezené kapacitě nákladní dopravy a skutečnost, že bratislavské letiště bylo zavřeno z důvodu rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy, byla přeprava v krátkém čase velkou výzvou.

Už v zimě a také na jaře vybavila česká pobočka cargo-partner několik důležitých zdravotnických zásilek, aby přispěla k boji proti šíření pandemie covidu-19. Spolu se Šanghajskou pobočkou zorganizovala společnost transport 5,5 milionu antigenních testů. První a nejnaléhavější 55-tunovou zásilku bylo možné vybavit charterovým letem s „door-to-door“ doručením jen za 72 hodin. Po celním odbavení byla zásilka tříděna, zabalena a paletizována ve skladu cargo-partner vedle pražského letiště. Český hasičský a záchranný sbor uspořádal konečnou distribuci testovacích souprav do škol po celé zemi. Zbývající dva transporty následovaly poté. Podobná přeprava byla dokončena v zimě 2020, kdy cargo-partner pronajal transportní letoun Antonov An-124, který odpovídal velikosti zásilky.

Boeing 747-400 na letišti v Düsseldorfu

Nedávno způsobily dva charterové lety Boeing-747 v Düsseldorfu pořádný rozruch. Tým cargo-partner v Německu spolu s kolegy v Číně uspořádal dvě přepravy z Čeng-čou do Düsseldorfu časově kritických zásilek zdravotnických výrobků a nutně potřebného zboží pro automobilový sektor. Vzhledem k velké poptávce v regionu byl jeden z týdenních charterových letů ze Čeng-čou přesměrován přímo na letiště v Düsseldorfu. Přistání letadla Boeing 747-400 – výjimečná událost pro toto letiště - způsobilo pořádný rozruch a kolem letiště se těsnalo množství pozorovatelů letadel, aby si udělali fotografie.

Související