Nový logistický objekt situovaný v Prologis Parku Moissy 2 jižně od Paříže se stane prvním uhlíkově neutrálním skladem společnosti Prologis, který zabraňuje vzniku emisí a snižuje a kompenzuje 100 procent dopadů spojených s výstavbou, provozními činnostmi či údržbou po celou životnost budovy. Budova je projektována bez plynové přípojky. K topení, chlazení i dodávkám elektřiny bude využívat úsporných prvků svého designu, střešních solárních panelů, zakoupené ekologické energie a tepelné energie ukládané do vrtu. 

Developer Prologis to v těchto dnech oznámil ve zprávě, která shrnuje jeho aktivity za loňský rok v oblastech týkajících se ekologie a ochrany životního prostředí, společenské odpovědnosti a způsobů řízení.

Napříč Evropou loni Prologis zahájil provoz hned několika dalších budov označovaných jako „smart buildings“, jejichž součástí jsou nejmodernější udržitelné technologie a materiály, při jejichž výstavbě byly využity například nízkouhlíkové materiály, vrty pro uložení tepelné energie nebo elektrická tepelná čerpadla. Uhlíkově neutrální má být do roku 2025 bude veškerá výstavba v režii developera Prologis.

Související

Prologis loni rozšířil solární energetickou kapacitu svého celosvětového portfolia o 40 megawattů. Do roku 2025 instaluje solárních zařízení s kapacitou 400 megawattů. V polovině budov nacházejících se v portfoliu společnosti bylo loni instalováno LED osvětlení, a rovněž do roku 2025 bude standardně umístěno ve všech objektech.

Prologis je celoevropské úrovni partnerem mezinárodní dobročinné organizace Cool Earth, s jejíž spolupráci přispívá na ochranu deštných pralesů odpovídajících svou plochou pětinásobku nevyhnutelných uhlíkových emisí spojených s výstavbou svých budov. Ve svém reportu upozorňuje, že veškeré jeho podnikání se řídí principy označovanými jako „3C“. Jedná se o sféru zaměření na zákazníka (anglicky customer centricity), dosahování změn na základě inovací (change through innovation) a orientaci na kulturu a talent (culture & talent).

Související