Rohlik Group, která se řadí mezi přední evropské společnosti zabývající se on-line rozvozem potravin a pod níž spadá i český Rohlik.cz, expanduje do Německa. První objednávky začala společnost rozvážet v Mnichově pod značkou Knuspr.de, ještě letos v zimě se kurýři rozjedou i po Frankfurtu. V příštím roce bude možné nakoupit on-line z Knuspr.de v Dortmundu, Hamburku nebo v Kolíně nad Rýnem. Německo se tak stává čtvrtou zemí v pořadí, kde Rohlík rozváží. Tato expanze umožní více než 15 milionům dalších zákazníků poprvé vyzkoušet servis společnosti Rohlík.

Po  expanzi do Maďarska (Kifli.hu) a Rakouska (Gurkerl.at), tak vstoupila Rohlik Group i na německý trh. Knuspr.de tak nově dodává čerstvé potraviny německým zákazníkům přímo domů, a to do tří hodin od objednání. Stejně jako u Rohlik.cz jsou základem sortimentu čerstvé regionální produkty jako ovoce a zelenina, maso, ryby a mléčné výrobky – dohromady tvoří třetinu sortimentu. Společnost Knuspr.de odebírá více než dvě třetiny svých výrobků bez zprostředkovatelů, tedy přímo od výrobců a zemědělců.

Související

„Očekáváme, že podíl on-line nákupů potravin v Německu dosáhne v příštích pěti letech hodnoty 30 procent a my s Knuspr.de u toho chceme být. Našim cílem je do tří let dodávat potraviny přibližně 30 milionům zákazníků a ve střednědobém horizontu se stát jedničkou v oblasti on-line dodávek potravin v Německu,“ říká Erich Čomor, CEO Knuspr.de.

„Dychtivost společnosti po té nejlepší zákaznické zkušenosti se odráží v každém kroku objednávky – od jedinečného sortimentu s více než devíti tisíci položkami až po komfortní doručování. V porovnání s ostatními on-line prodejci potravin nabízíme lepší výběr kvalitního zboží, rychlé dodání do tří hodin a vynikající zákaznický servis. Kromě toho stanovujeme nové standardy kvality a čerstvosti, přičemž 30 procent našeho sortimentu tvoří lokální produkty, což prospívá životnímu prostředí i místním výrobcům. Díky tomu je Knuspr.de ideálním on-line dodavatelem pro pravidelné nákupy,“ doplňuje Čomor.

Předchozí logistické zkušenosti Rohlíku se ukázaly jako zcela zásadní při zavádění služby novým zákazníkům. Společnost Knuspr.de garantuje dodání do tří hodin od objednání a do 60 minut od potvrzeného doručení. Dodávky probíhají od pondělí do soboty mezi sedmou a 22. hodinou.

Podle Tomáše Čupra, zakladatele a CEO Rohlik Group, bude společnost v blízké budoucnosti expandovat také do Rumunska, Itálie, Francie a do Španělska.

Související