Zkušenosti z praxe, případové studie, nejnovější technologie a prostor pro setkání a diskuzi odborníků na poli výroby, logistiky a IT z oblasti evropského oboru automotive – to je konference Trends in Automotive Logistics (TAL), kterou v úterý 21. září pořádá v Plzni společnost Aimtec, letos ve spolupráci s IHK Regensburg a Česko-německou obchodní a průmyslováou komorou (DTIHK). Mezi mediálními partnery konference je kromě AIMagazine, časopisů Automa, IT Systems,  Systémy Logistiky  a společnosti Reliant Group také měsícník Logistika.

Při plánování i realizaci digitalizačních projektů musíme často vyvažovat dva protipóly řešení. Skrývá se klíč k úspěšné digitalizaci logistiky v nalezení té správné rovnováhy? Ale jak ji hledat? Své odpovědi přinesou řečníci letošního, již 21. ročníku konference TAL, tentokrát s podtitulem Going Digital: Where’s the Right Balance?

„O významu digitální transformace, prediktivním managementu a inovativním přístupu k analytice toku EDI zpráv promluví řečníci ze start-upu SEAT:CODE. Dorazí Björn Karlsson, CEO Weland Solutions, a otevře téma automatizace ve stávajících závodech. Tolga Özkundakci z IAC Group představí výzvy a přínosy standardizace IT řešení v rozvětvené společnosti,“ přibližuje některé body programu Roman Žák, předseda představenstva Aimtec.

Mezi řečníky se objeví napříjklad také Tomáš Vondrák, plant manager Continental Automotive Czech republic, aby referoval o probíhající digitalizaci a automatizaci v závodech společnosti v Brandýse nad Labem (psali jsme o ní například  v letošním šestém čísle Logistiky).

Související

„Těšíme se, že účastníkům přiblížíme náš pohled na převratné inovace v intralogistice,“ vysvětluje Michael Schneider, CEO idealworks, dceřiné společnosti BMW Group založené na konci roku 2020, která se na TALu představí jako jeden z hlavních partnerů. „Ukážeme například, jak ovlivňuje vývoj a implementaci AMR pokročilá fotorealistická simulace,“ láká Michael Schneider na svůj konferenční příspěvek.

TAL jako každý rok není jen o know-how, ale i o společenském setkání. Kromě přednášek a představení partnerů je připravený nabitý doprovodný program. Svou knihu o inovacích v logistice na TALu představí Marco Prüglmeier, který během působení v BMW Group získal se svým týmem v roce 2019 prestižní logistickou cenu Deutscher Logistik-Preis. Nejen o logistice při fotografování cyklistů na Tour de France promluví fotografka Markéta Navrátilová. K večernímu networkingu zahraje Adrian T. Bell. A společnost Aimtec oslaví na akci své 25. narozeniny.

Konference TAL (Trends in Automotive Logistics) propojuje inspirativní řečníky z praxe i z akademické sféry s odborníky z výroby, logistiky a IT. Nabízí prostor pro diskuzi o aktuálních tématech v logistice, výrobě nebo integraci a představuje nové technologie, metody a prostředky z oblasti digitalizace.

Související