Gebrüder Weiss rozšířil svou síť v Německu převzetím bavorské společnosti Spedition Lode. S účinností od 1. října získává stoprocentní podíl v rodinné firmě, která se specializuje na pozemní dopravu a skladovou logistiku.

Nejnovější akvizice bavorského speditéra se 60 zaměstnanci se sídlem ve Waldkraiburgu je pro Gebrüder Weiss dalším krokem ve strategii růstu v jižním Německu. Hustě propojená síť pozemních dopravních uzlů pomáhá obchodním a průmyslovým odesílatelům obsluhovat trhy v Německu, Rakousku a střední a jihovýchodní Evropě. Pobočka ve Waldkraiburgu, asi 70 kilometrů od Mnichova, se propojí s jihoněmeckými pobočkami pozemní dopravy Gebrüder Weiss v Aldingenu, Esslingenu, Lindau, Memmingenu, Norimberku a Pasově. 

„Portfolio služeb společnosti Lode se dokonale hodí pro naši síť pozemní dopravy v jižním Německu. S podporou stávajících zaměstnanců budeme i nadále využívat potenciál této lokace ke konsolidaci zásilek v rámci naší rozsáhlé pobočkové sítě,“ říká Wolfram Senger-Weiss, CEO společnosti Gebrüder Weiss.

Související

Společnost Lode se zaměřuje na pozemní dopravu, distribuci a skladovou logistiku a speciální služby. Jako akcionář logistické sítě 24plus je společnost již začleněna do rozsáhlého systému generálního nákladu. Pod vedením dosavadního spolumajitele Rüdigera Lodeho bude nová dceřiná společnost zpočátku vystupovat pod názvem GW Lode.

V rámci skupiny Gebrüder Weiss získá Spedition Lode možnosti dalšího rozvoje. „Naši zákazníci budou moci využívat podstatně širší nabídku služeb a našim zaměstnancům můžeme nabídnout nové kariérní příležitosti,“ podotýká Rüdiger Lode.

„Další expanze pobočkové sítě Gebrüder Weiss, zejména na území Německa je dobrou zprávou i pro české vývozce. Německo je pro Českou republiku dlouhodobě nejvýznamnější exportní destinací,“ doplňuje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Související