Nové depo balíkového dopravce GLS v Dobříči u Prahy posílí před nadcházející vánoční sezonou kapacitu v regionu až o 30 procent. Doručovací trasy se zkrátí přibližně o 15 procent. Přepravce v Česku provozuje již 27 dep a do konce roku 2021 plánuje otevření minimálně jednoho dalšího. 

Již 27. depo GLS v České republice vzniklo adaptací existujícího areálu a nezabralo tak cennou ornou půdu. Otevřením depa v Dobříči získává firma další přepravní uzel balíkové logistiky na západě Prahy, který bude obsluhovat městskou část Praha 5 a okres Praha-západ.

Související

„Přepravní objemy GLS v České republice neustále rostou. Aktuálně provozujeme již 27 dep a průběžně připravujeme otevírání dalších tak, abychom maximálně zkracovali nájezdy aut na tzv. poslední míli a šetřili životní prostředí. Díky depu v Dobříči nejen významně posílíme naši přepravní síť v regionu, ale dojde také k podstatnému zjednodušení doručovacích tras a našim zákazníkům tak budeme moci zásilky doručit v avizovaném čase ještě spolehlivěji,” vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Související