Společnost Hella, přední světový výrobce světel a elektronických součástek do automobilů, nyní vedle výrobních kapacit a vývojového centra nyní na Ostravsku buduje i špičkovou testovací laboratoř. Bude umístěna v CTParku Ostrava Hrabová, kde nejmodernější přístroje budou simulovat reálné prostředí provozu výrobků po celý jejich životní cyklus. Hella působí v Česku již od roku 1993. 

„Pro Ostravu jsme se rozhodli už při budování vývojového centra, kvůli silné tradici technického vzdělávání a nadaným lidem s vůlí k tranformaci regionu v inovační centrum. Nová laboratoř bude místnímu centru sloužit k testování výrobků, které pak z našich výrobních závodů míří do nejnovějších modelů automobilek v celé Evropě,“ řekl Karel Bill, ředitel vývoje Hella Autotechnik Nova. „Při hledání vhodného prostoru nás zajímala nejen lokalita, ale i schopnost majitele budovy splnit náročné požadavky na stavbu laboratoře a jeho obecný přístup k inovacím a udržitelnosti,” dodal Karel Bill.

Související

„Moderní průmyslové prostory v nejvyšších standardech, které CTP staví a provozuje, jsou variabilní a vhodné pro jakýkoli druh podnikání – v tomto případě nejen pro skladování prototypů nových výrobků, ale především pro zřízení tak sofistikových zařízení, jakým je laboratoř Hella. V tomto případě jsme navíc museli zajistit úpravy a výstavbu vnitřního zařízení spolu s dodavateli v rekordním čase. Což se nám podařilo a první fázi projektu jsme předali k užívání. Druhou fázi plánujeme dokončit na přelomu roku,” vysvětlil Vojtěch Peřka, který má v CTP na starosti moravskoslezský region. „Nad to hrál roli i náš environmentální přístup, kdy jsme díky uhlíkové neutralitě CTP mohli pomoci společnosti Hella na její vlastní cestě, které chce dosáhnout již v roce 2025,” upřesnil Vojtěch Peřka.

Ostravská laboratoř bude testovat výrobky Hella nejen z českých závodů, ale zamíří sem i produkty z Německa a dalších lokalit v Evropě. Sofistikované vybavení bude simulovat skutečné podmínky typické pro životní cyklus automobilových světel a hodnotit jejich výsledky. Testování obsáhne i hodnocení souladu výrobků s platnou legislativou.

Související