I díky tomu, že sklad cargo-partner v Dobrovízi disponuje certifikací pro zacházení s bioprodukty od ABCERT AG ((společnost vznikla v Německu jako jedna z prvních organizací zaměřujících se na kontrolu ekologického hospodaření a bioprodukce), svěřil klient z oblasti prodeje čerstvých mléčných produktů distribuci svých kusových zásilek právě do rukou cargo-partner.

„Logistika tohoto typu potravin je nesmírně složitá a vyžaduje velmi přísnou kontrolu teplotního řetězce. Vzhledem ke krátké době trvanlivosti výrobků je zde velký tlak na co nejrychlejší doručení. cargo-partner zajišťuje klientovi distribuci zboží v kontrolované teplotě od dvou do osmi stupňů Celsia po celé České republice.” vysvětlil Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v Česku.

Mražené ryby až ke dveřím

Pro dalšího zákazníka, který se zabývá prodejem mražených ryb, zabezpečuje společnost komplexní řešení distribuce čerstvých a hluboce zamražených ryb po celé republice. Kusové zásilky s hmotností od pěti do 20 kilogramů se distribuují při kontrolované teplotě od -23 do -21 stupňů Celsia a doručují ve předem přesně určeném dvouhodinovém časovém okně až ke dveřím zákazníka.

Kimchi ze skladů v Praze a Brně

Nově se cargo-partner stal logistickým partnerem výrobce prémiového kimchi, korejské varianty zelného salátu. I pro tohoto klienta zajišťuje doručování kusových zásilek při kontrolované teplotě na adresu koncového klienta. Pro jejich distribuci využívá svá dvě chladírenská depa, hlavní logistický areál iLogistics Centra Praha v Dobrovízi doplňuje skladovací centrum určené pro chlazené a mražené zboží v Brně, které funguje na principu cross-dockingu. Z nich se zboží dostane k zákazníkům velmi rychle a je opět přepravováno v režimu teplot od dvou do osmi stupňů Celsia.

Související

Společnost cargo-partner se v České republice v poslední době intenzivně zaměřuje na skladování a distribuci potravinářských výrobků a zboží podléhající rychlé zkáze. Do sektoru logistiky potravin vstoupila v roce 2019, kdy hledala využití pro své nové iLogistics Centrum Praha. Potravinový sklad v blízkosti letiště tvoří téměř polovinu z celkové kapacity 11 tisíc metrů čtverečních: „Ambientní část skladu s teplotním režimem od 15 do 25 stupňů Celsia zabírá plochu 3500 metrů čtvrečních a je vhodná pro trvanlivé potraviny. Pro chlazené potraviny jako jsou mléčné výrobky a uzeniny je k dispozici 1500 metrů čtverečních s řízenou teplotou v režimu od dvou do osmi stupňů celsia“ uvedl Jiří Jelínek.

Dalším důležitým krokem k rozvoji byla akvizice české firmy specializující se na tuto oblast. Nyní cargo-partner zajišťuje kompletní fulfillmentové služby kusových zásilek pro celou Českou republiku ze svých center. 

Plánovaná investice

Letos v červnu společnost cargo-partner získala v Brně nové skladovací centrum pro potraviny. Jelikož se ale počítá s dalším rozvojem v tomto regionu, cargo-partner investuje do hledání další vhodné nemovitosti v moravské metropoli.

Související