Balíkový dopravce General Logistics Systems (GLS) kupuje kanadskou logistickou firmu Mid-Nite Sun Transportation Ltd působící pod názvem Rosenau Transport. Akvizice představuje významnou příležitost pro růst GLS s novými i stávajícími zákazníky na kanadském i americkém trhu. 

Rosenau Transport je jedním z největších nezávislých nákladních přepravců v západní Kanadě a nabízí doplňkové služby ke stávajícímu působení GLS v tomto regionu. Firma vlastní 24 HUBů a dep ve 4 provinciích Kanady. Za posledních 12 měsíců generovala nezauditované příjmy ve výši 175 milionů kanadských dolarů.

Služby GLS pokryjí díky této akvizici většinu kanadské populace a s ohledem na přechod Rosenau Transport na kombinovaný nákladní a balíkový model GLS pomůže akvizice propojit také aktivity společnosti na západním pobřeží USA. Celková hodnota transakce činí 360 milionů kanadských dolarů, což je přibližně 245 milionů eur na základě mechanismu cash/debt free.

Související

Kanada je devátou největší ekonomikou na světě s kombinovaným trhem balíkových a nákladních zásilek v hodnotě přibližně 25 miliard kanadských dolarů. Tento trh roste přibližně o pět procent ročně. GLS vstoupila na kanadský trh v roce 2018 pomocí akvizice společnosti Dicom. Nyní zde provozuje síť přibližně 30 HUBů a dep se 1400 zaměstnanci. GLS zde dosahuje růstu tržeb přibližně osm procent ročně.

„Díky propojení dvou regionálních sítí přepravců s přímými službami ve většině měst v zemi vytvoříme jeden z nejvíce integrovaných dopravních systémů v Kanadě, čímž poskytneme našim 30 tisícům klientů novou národní a mezinárodní alternativu pro všechny jejich potřeby v oblasti přepravy,“ uvedl Rick Barnes, prezident GLS Canada.

Související