V novém parku Prologis Park Prague D1 Ostředek byly již vztyčeny nosné pilíře budovaného distribučního centra. Budova je částečně předpronajata společnosti Zeppelin CZ, která je dealerem stavebních, zemědělských a těžebních strojů značky Caterpillar.

Vzniká zde 4123 metrů čtverečních logistických prostor na míru pro Zeppelin CZ. Tato plocha představuje zhruba polovinu prvního ze tří plánovaných distribučních center v parku u Ostředku s celkovou plochou 8880 metrů čtverečních. Pozemky pro další dvě budovy s plánovanými plochami 21 tisíc a 13 tisíc metrů čtverečních jsou připraveny pro okamžité zahájení výstavby.

„Nové prostory v Prologis Park Prague D1 Ostředek nám umožní společně s online objednávkou zrychlit celý proces dodávky náhradních dílů klientům v České republice na Slovensku i v Rakousku,“ řekl Stanislav Chládek, generální ředitel společnosti Zeppelin CZ.

Související

Poloha lokality umožňuje dostat se za pouhých třicet minut jízdy do hlavního města a logistický park nabídne nejvyšší standardy udržitelného developmentu. Všechny budovy v parku budou vybaveny LED osvětlením a disponovat možností solárního ohřevu vody v kancelářských prostorách.

Poloha lokality umožňuje dostat se za pouhých třicet minut jízdy do hlavního města a logistický park nabídne nejvyšší standardy udržitelného developmentu.
Poloha lokality umožňuje dostat se za pouhých třicet minut jízdy do hlavního města a logistický park nabídne nejvyšší standardy udržitelného developmentu.
Foto: Prologis

Mezi další udržitelná řešení budou patřit inteligentní měřicí systémy dodávané standardně do všech nemovitostí Prologis umožňující efektivnější využití energií a dále pak silnější izolace stěn a střech. Po dokončení projde nová budova společnosti Zeppelin CZ jako všechny nově postavené projekty Prologis akreditací podle metodiky BREEAM.

Související