Balíkový přepravce DPD nově umožňuje v České republice posílat balíčky z většiny svých výdejních míst Pickup, a to včetně nových samoobslužných DPD boxů, které jsou v provozu 24 hodin denně. Zjednodušuje se tak vracení zboží do e-shopů. Odeslání lze objednat prostřednictvím služby Z ruky do ruky a zaplatit kartou online.

Na webu zrukydoruky.dpd.cz je k dispozici přehledný návod, jak služba funguje. Stačí vybrat velikost, vyplnit údaje, zaplatit, zásilku zabalit a přinést ji do nejbližšího Pickup pointu nebo DPD boxu. Cena se automaticky vypočítá podle zadaných parametrů. Po zadání všech údajů zaplatí odesilatel kartou online a následně je mu automaticky zaslán QR kód. Ten pak naskenuje na samoobslužném boxu nebo ukáže na výdejním místě Pickup. Ani v jednom z případů se nemusí starat o tisk přepravního štítku – bude mu vytištěn přímo boxem nebo na výdejním místě. Výdejní místa i samoobslužné boxy jsou schopny přijmout zásilky o váze až 15 kilogramů.

„Jedna skupina zákazníků si ráda počká doma na kurýra, ta druhá ale stále raději využívá výdejní místa v blízkosti svého bydliště,“ vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel DPD. „Jsem proto rád, že se nám právě jim podařilo vyjít vstříc a spustit podej na výdejních místech ještě před letošní vánoční sezónou. Samozřejmě obrovskou výhodou je, že balíčky jdou bez problému posílat i přes naše samoobslužné boxy, jejichž síť hodláme postupně rozšiřovat,“ dodává.

Související

Při podání balíků přes výdejní síť Pickup probíhá doručení následující pracovní den a zásilka je pojištěna do 50 tisíc Kč v ceně přepravy. Využít lze i dobírku. Při doručování na adresu ví příjemce na hodinu přesně, kdy balíček dorazí. Má také možnost změny adresy i termínu doručení prostřednictvím aplikace DPD Kurýr, ve které může sledovat kurýra na mapě, jak se blíží s balíčkem. 

Související