Balíkový přepravce GLS otevírá před vánoční sezonou nové depo v Tišnově. Kapacita jeho přepravní sítě v Jihomoravském kraji se tak navýší až o 30 procent. Je to již 28. depo GLS v Česku.

Nové depo vzniklo úpravou haly v již existujícím areálu u Tišnova. Otevřením depa získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky na jižní Moravě, který bude primárně obsluhovat prostor severně od Brna, zejména Tišnov, Blansko, Kuřim a Rájec-Jestřebí. Posílením sítě se rovněž zkrátí doručovací trasy i časy.

Související

„Očekáváme, že letošní vánoční sezóna bude co do počtu přepravených balíků opět atakovat rekordní objemy, proto systematicky posilujeme nejen kapacitu třídicího centra v Jihlavě, ale také doručení na poslední míli,“ vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika. „Proto jsme letos otevřeli již druhé nové depo, tentokrát v Tišnově. Naše hustá síť regionálních dep umožňuje zkrátit doručovací trasy a zároveň snížit produkci emisí.”

V současné době GLS nabírá nové kurýry a dopravce pro balíkovou přepravu. V Tišnově vytvoří nejméně 15 nových pracovních míst, volná místa má ale i v dalších pobočkách. 

Související