Rozšířené distribuční centrum Tchibo v Panattoni Parku Cheb otevřelo v tomto týdnu své brány. Dokončením třetí fáze výstavby o dalších přibližně 30 tisíc čtverečních metrů se hala dohromady přesahující 100 tisíc čtverečních metrů stala největší letos dokončenou průmyslovou budovou v České republice. 

Nájemcem je od první fáze výstavby v roce 2016 společnost Tchibo, jeden z nejvýznamnějších producentů kávy a zároveň prodejce spotřebního zboží. Nová část areálu aspiruje na vysoké hodnocení ekologické certifikace BREEAM New Construction na úrovni Excellent. Za expanzí průmyslových prostor stojí developer Panattoni společně s investiční skupinou Accolade.

Hodnota investice po rozšíření dosáhne téměř 30 milionů eur. Hala s pronajímatelnou plochou více než 100 tisíc čtverečních metrů nabídne 57 tisíc paletových míst a 60 tisíc míst pro kartonové krabice. Doposud sloužila výhradně jako B2C centrum pro e-shop Tchibo, po rozšíření a vybavení plánovanými technologiemi převezme příští rok i část B2B logistických procesů týkajících se kamenných obchodů a prodejních koutků Tchibo.

Související

Tchibo, které letos oslavilo 30 let činnosti v České republice, klade důraz na udržitelnost podnikání. Kromě certifikace hal na vysoké úrovni firma letos změnila způsob dopravy zboží do Chebu. Místo kamionů využívá až k německo-české hranici vlaky a pomocí kamionů přepravuje kontejnery jen posledních několik kilometrů.

„Rozšíření distribučního centra je pro nás jasným závazkem vůči Chebu i vůči Česku jako zásadnímu stavebnímu kameni naší evropské logistické strategie. Vnímáme průmyslový park v Chebu jako vysoce funkční logistické centrum a skvělé výchozí místo pro distribuci našich výrobků,“ říká generální ředitel společnosti Tchibo Praha Richard Hodul.

Se společností Tchibo od loňského roku spolupracuje také logistická společnost DHL Supply Chain, která je dalším nájemcem v parku Cheb. Distribuční centrum Tchibo je už třetím provozem, ve kterém se DHL Supply Chain zaměřuje na e-commerce. „Velice nás těší, že jsme dostali od společnosti Tchibo důvěru a můžeme ji podpořit našimi službami v jejím stabilním růstu. Rychle rostoucí odvětví e-commerce klade důraz především na rychlost, flexibilitu a spolehlivost. K tomu je zapotřebí nejen obrovské know-how, ale i silné partnerství, které se nám podařilo se společností Tchibo vybudovat a kterého si nesmírně vážíme,“ říká Peter Okenka, regionální ředitel DHL Supply Chain.  

„Našim cílem je přispět k růstu karlovarského regionu a díky konkurenci na trhu práce a na něj navázaného růstu mezd z něj krok za krokem vytvářet české Bavorsko,“ doplňuje Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Chebský průmyslový park patří k nejlepším ve střední Evropě, jak vyplývá z hodnocení expertů, kteří srovnávali průmyslové parky napříč zejména střední Evropou v rámci CIJ Awards 2017. Pozici nejlepšího parku Cheb získal díky udržitelné výstavbě developerské společnosti Panattoni a investicím skupiny Accolade do nájemních industriálních budov pro společnosti DHL, BWI a Tchibo. Právě budova pro Tchibo pak získala další prvenství, když byla vyhodnocena jako nejlepší samostatná průmyslová budova určená k pronájmu.

„Když jsme v polovině minulé dekády vstupovali do Chebu s vizí nové průmyslové zóny, čelili jsme blahosklonným pochvalám za to, jak jsme odvážní, že zkoušíme oslovit západní trh jiným než plzeňským regionem,” říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko. „Společnost Tchibo byla jedním z prvních nájemců a popravdě bylo docela těžké její zástupce přesvědčit, aby do této lokalita šla. Nakonec se ale ukázalo, že to bylo správné rozhodnutí a že Karlovarský kraj může plnit roli plnohodnotné druhé brány do Německa vedle Plzeňského kraje. Česko vždy bylo obchodní křižovatkou Evropy. Jsem rád, že díky společnosti Tchibo to opět začíná platit. Poděkování za dlouhodobou podporu patří rozhodně i městu Cheb.“

Související