Společnost DHL Express, přední mezinárodní poskytovatel expresních služeb, byla oceněna nejlepším pracovištěm číslo na světě ze seznamu firem, který každoročně vydává Great Place to Work (GPTW) ve spolupráci s časopisem Fortune. DHL Express postoupila z 8. místa z roku 2017 až na 1. místo v letošním roce.

„Od roku 2009 zažívá DHL Express éru transformace, která vychází ze strategie Focus. V této strategii jsme si dali za cíl motivovat lidi, kteří s námi pracují. Chceme, ať se pro ně stane DHL Express tím nejlepším možným zaměstnavatelem,“ říká John Pearson, generální ředitel DHL Express. „Pro společnost, ve které působí 111 tisíc kolegů ve 220 zemích, to je odvážný závazek. Ale to, co mě pohání každý den, je víra v naše lidi a jejich schopnosti poskytovat ten nejlepší servis zákazníkům i sobě navzájem. Děkujeme všem kolegům, kteří to umožňují, a kteří se zúčastnili letošního GPTW průzkumu. Nikdy jsem nebyl hrdější na to, že jsem součástí této společnosti.“

Vedení DHL Express záleží, aby se lidé ve firmě cítili opravdu oceňovaní. „Jedním z pilířů DHL Express jsou naši zaměstnanci. Bez jejich angažovanosti a nadšení bychom nemohli poskytovat našim zákazníkům ty nejlepší služby. Mám proto radost, že se nám opět podařilo získat ocenění Great Place to Work. Ocenění vychází z anonymního dotazníkového průzkumu, který hodnotí zkušenosti zaměstnanců v oblasti vedení, firemních hodnot, důvěry a zavádění inovací ve společnosti,“ sdělila Naďa Nepivodová, ředitelka divize lidských zdrojů pro Českou republiku.

Související

„Mám radost, že jsme se dostali na první místo a získali ocenění za nejlepší pracoviště na světě. Je to pro nás o to významnější, že ocenění vychází z hodnocení zaměstnanců.“ sdělil Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express Česká republika.

Během globální pandemie čelili a čelí logistické firmy intenzivnímu tlaku. Uznání jako World’s Best Workplace 2021 je důkazem síly firemní kultury DHL Express. V průzkumu jsou auditovány také zaměstnanecké iniciativy a programy, které posilují firemní kulturu. Průzkum GPTW například zaznamenal velmi vysokou motivaci a zapojení zaměstnanců.

Společnost DHL Express se v tomto náročném období soustředila na komunikaci a podporu svých zaměstnanců, poskytovala pocit jistoty práce a v neposlední řadě se neustále stará o maximální bezpečnost svých zaměstnanců.

Související