Letecký dopravce Emirates SkyCargo oznámil, že v příštím roce zařadí do své flotily dva nové nákladní Boeingy 777F a během let 2023 a 2024 přemění čtyři osobní letadla typu Boeing 777-300ER na nákladní.

Aerolinie podepsaly kupní smlouvu na dvě nová nákladní letadla Boeing 777F, které budou dodány v dubnu a červnu 2022. Emirates SkyCargo byla prvním zákazníkem Boeingu 777F a letoun je od roku 2009 součástí její flotily. Boeing 777F hraje důležitou roli při přepravě důležitých komodit, ať již při přepravě základních komodit nebo zásilek citlivých na čas a teplotu.

„Poslední dva roky poukázaly na důležitost dodavatelských řetězců a dostupnost kapacity v nákladní přepravě,“ uvedl šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel letecké společnosti Emirates Airline a Emirates Group. „Emirates hrají klíčovou roli při přepravě zboží zákazníkům a spotřebitelům po celém světě, jakožto jeden z největších leteckých nákladních dopravců. Nová investice navýší silně poptávanou kapacitu a posílí cargo divizi Emirates.“

Související

Boeing 777-300ER se změní na nákladní letadlo

Emirates SkyCargo rovněž podepsala smlouvu s Israel Aerospace Industries (IAI) o přestavbě čtyř osobních letadel 777-300ER na plnohodnotné nákladní letouny. Dohoda také zahrnuje opci na další přestavby těchto letadel v pozdější fázi. Práce začnou v roce 2023, přestavba by měla být dokončena v roce 2024. Proces proměny každého letadla zabere zhruba pět měsíců.

Vedle nákladních letadel nabízí Emirates i nákladní kapacitu v útrobách osobních letounů. Během pandemie upravila Boeingy 777-300ER na takzvané „mini-freightery“ odstraněním sedadel v ekonomické třídě, aby se vytvořil další nákladní prostor. Emirates SkyCargo má v současnosti 16 těchto mini-freighterů ve své flotile.

Související