Jungheinrich AG se spojil se společností arculus GmbH, inovativní začínající firmou s vedoucí pozicí na trhu autonomních technologií. Cílem spojení je dosažení udržitelnosti prostřednictvím průkopnických automatizačních řešení přinášející zákazníkům vyšší efektivitu podnikání.

Společnost arculus, založená v roce 2016, je softwarová a robotická firma, která se snaží o uskutečnění modulární výroby. Společnosti Jungheinrich a arculus sdílejí společné cíle, hodnoty a závazek zajistit zákazníkům snadné, rychlé a efektivní dosažení jejich cílů v oblasti automatizace.

Související

Automatizace je jádrem strategie společnosti Jungheinrich a proto do ní i nadále investuje a inovuje ji. Přidáním tzv. arculee AMR (autonomního mobilního robota) Jungheinrich rozšiřuje portfolio automatizačních řešení a umožňuje jejich využití v oblastech, jako je přeprava pod nákladem a vychystávání zboží na objednávku na bázi autonomních robotů. Jde zejména o využití ve spodních úrovních skladu.

Vlevo Lars Brzoska CEO Jungheinrich AG, vpravo Fabian Rusitschka, CEO arculus GmbH
Vlevo Lars Brzoska CEO Jungheinrich AG, vpravo Fabian Rusitschka, CEO arculus GmbH
Foto: Jungheinrich

Na základě standardizovaného rozhraní VDA 5050 poskytuje společnost arculus řídicí systém spravující AGV/AMR různých dodavatelů, což znamená, že je možné podporovat všechny způsoby využití automatizačních řešení se systémy od různých výrobců - to vše v jednom řešení. „Společně se společností arculus využíváme synergie růstu pro automatizovanou intralogistiku. Jedná se o novou kapitolu ve vývoji skladu budoucnosti,“ konstatoval Lars Brzoska, CEO Jungheinrich AG.

Sklad budoucnosti je už tady

Kromě synergie německých společností se silnou reputací v oblasti inženýrství a uznávanými výsledky v oblasti výzkumu a vývoje se společnosti Jungheinrich i arculus zavázaly k dodržování vysokých standardů kvality a do centra svých aktivit staví požadavky zákazníků.

Nová technologie nabídne využití v oblastech, jako je přeprava pod nákladem a vychystávání zboží na objednávku na bázi autonomních robotů.
Nová technologie nabídne využití v oblastech, jako je přeprava pod nákladem a vychystávání zboží na objednávku na bázi autonomních robotů.
Foto: Jungheinrich

Spojení přináší společnosti arculus ještě větší sílu na její cestě automatizace, která je hnací silou přechodu světa na flexibilní, efektivní a udržitelný způsob výroby. Díky spolupráci budou zákazníci skupiny Jungheinrich těžit z kombinace rozšířeného portfolia mobilních robotů a globálních zdrojů, včetně poprodejních služeb, které splní jejich potřeby i v těch největších projektech. „Ve společnosti Jungheinrich jsme našli skvělou příležitost, jak pokračovat v celosvětovém přechodu na flexibilní, efektivní a udržitelný způsob výroby,“ prohlásil Fabian Rusitschka, CEO arculus GmbH.

Společná cesta k automatizaci

Přidání robotů do intralogistického procesu zajišťuje novou úroveň flexibility, kontroly a vyšší efektivity. Rovněž podporuje neustálé zlepšování prostřednictvím zrychleného učení se. Pro zákazníky představuje spojení začínajícího lídra v oblasti robotizace se stabilitou důvěryhodné, dlouhodobě fungující a prověřené globální firmy, snadný přístup k inovacím bez rizika a výhodu automatizace z jednoho zdroje, zdůrazňuje aktuální tisková zpráva společnosti Jungheinrich.