Nové logistické haly vyrůstají na řadě míst republiky. Nechybí mezi nimi ani Rychnovsko, kde v Panattoni Parku Týniště postupně vyrostou dvě budovy. První z nich nabídne 16 tisíc čtverečních metrů pronajímatelné plochy a polovinu z ní v příštím roce na začátku léta obsadí první nájemce, dopravní a logistická společnost C.S.Cargo. Druhá hala o velikosti 9000 čtverečních nabídne další pronajímatelné prostory pro rozvoj Rychnovska. 

Historie Panattoni Parku Týniště se začala psát před osmi lety, když stavitel průmyslových nemovitostí Panattoni vybudoval na míru výrobní halu pro společnost Assa Abloy. Aktuální výstavba dvou nových hal je prvním společným projektem Panattoni a investiční skupiny DRFG, která se zaměřuje na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb.

„Východní Čechy jsou domovem mnoha velice úspěšných e-commerce firem provozujících velice populární e-shopy,“ říká Pavel Sovička, ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko. „Jsme rádi, že na Rychnovsku jejich rozvoji můžeme pomoci výstavbou skladových kapacit a logistické infrastruktury, která právě ve východních Čechách zoufale chybí. C.S.Cargo je jedním z leaderů českého logistického sektoru, takže se těšíme na spolupráci a další společný růst.“

Související

Neobsazené prostory by podle Pavla Sovičky měly být atraktivní nejen pro e-commerce sektor, ale také pro subdodavatele Škody Auto, která má výrobní závod v nedalekých Kvasinách.

„Nadále pokračuje expanze naší společnosti v oblasti skladování. K nedávno otevřenému skladu v Plané nad Lužnicí tentokrát připravujeme konsolidaci logistické služby pro významnou českou značku domácích elektrospotřebičů, společnost Jindřich Valenta – Concept,“ dodává Michal Vecsey, obchodní ředitel skupiny C.S.Cargo.

Související