Mobile Industrial Robots (MiR) a Logitrans oznámili strategickou spolupráci pro vývoj autonomního paletového vozíku. Obě firmy chtějí zaplnit mezeru na trhu, kterou vidí v manipulaci s paletami umístěnými na podlaze s využitím kombinaci AMR navigace a softwaru MiR s know-how Logitransu. Nové autonomní paletové vozíky AMR mají umožnit bezpečné, efektivní a autonomní zvedání palet přímo ze země.

Stávající roboty MiR nakládají palety ze speciálně navržených paletových racků, ale logistické firmy poptávají roboty vyzvedávající a doručující palety umístěné na podlaze. Zatímco MiR registruje potřebu paletových vozíků mezi svými zákazníky, Logitrans vidí zvýšenou poptávku také po automatizaci stávajících procesů přepravy palet.

„Odvětví manipulace s materiálem směřuje k automatizaci. Součástí naší identity je být vždy v popředí vývoje produktů v rámci obchodního sortimentu. Schopnost automatizovat produkty nám pomůže udržet si vedoucí pozici. Pro tento typ produktu nemáme vlastní kapacity, spolupráce s MiR představuje skvělé řešení,“ říká Gitte Kirkegaard, generální ředitelka společnosti Logitrans.

Související

MiR a Logitrans plánují vyvinout plně automatizovaný a poloautomatizovaný autonomní paletový vozík pro různé potřeby v logistických procesech. Dlouhodobá a strategická iniciativa pro vytváření nových obchodních oblastí a produktů firem MiR i Logitrans využívá vysoce kvalitního hardwarového zařízení Logitrans a stejně pokročilou navigační technologii a sofistikovaný software pro řízení flotil společnosti MiR. 

„Naším posláním vždy bylo měnit způsob, jakým společnosti zvládají interní logistiku, aby mohly být produktivnější a konkurenceschopnější – a tato nová iniciativa je dalším obrovským krokem vpřed. Kombinace našich softwarových kompetencí s desítkami let hardwarového vývoje firmy Logitrans nám pomůže rychle zaplnit tuto mezeru. Budeme tak podporovat zákazníky v celém jejich hodnotovém řetězci,“ říká Søren E. Nielsen, prezident Mobile Industrial Robots.

Související